2020

19.09.2020

Dziś od rana akcja #sadziMY

W ramach akcji Lasów Państwowych rozdawaliśmy sadzonki sosny. 500 sztuk rozeszło się bardzo szybko.

01.09.2020

Dziś w 81 rocznicę wybuchu II wojny światowej delegacje radnych oraz władz miasta i powiatu złożyły kwiaty pod pomnikiem Bohaterów Poległych w Obronie Ojczyzny w 1939 oraz pomnikiem Harcerzy, Żołnierzy Szarych Szeregów i Armii Krajowej w Pabianicach.Cześć i Chwała Obrońcom Ojczyzny.

25.08.2020

Dziś rozpoczął się projekt „”Pod biało-czerwoną”
Projekt polega na postawieniu masztów z flagą narodową w każdej gminie w Polsce upamiętniając tak ważne rocznice jakie obchodziliśmy, jak 💯 lecie niepodległości i 💯 lecie Bitwy Warszawskiej.
Myślę, że Pabianice także powinny włączyć się w akcję. Dziś w tej sprawie złożyłem interpelację do Prezydenta miasta. Liczę na pozytywny odzew 👍💪
Mieszkańcy miasta, którzy mają w sercu nasze barwy narodowe i chcą wesprzeć projekt mogą oddać głos tutaj.
https://gov.pl/bialoczerwona
Wybieramy oczywiście lokalizację Pabianice Gmina Miejska ❗❗❗
Głosowanie trwa do 11.11.2020
Wystarczy więcej niż 500 głosów
Zachęcam radnych Rady Miejskiej do wsparcia i włączenia się w akcję.

15.08.2020

Dziś w tak ważnym dniu rocznicy Bitwy Warszawskiej 🇵🇱 oraz w dniu Święta Wojska Polskiego oddaliśmy hołd obrońcom Ojczyzny.

14.08.2020

Kolejne trzy interpelacje złożone

❌ W sprawie zakupu samochodu do przewozu zwierząt dla działającego przy Straży Miejskiej Animal Patrolu (powstałego po moich wcześniejszych interpelacjach)
❌ W sprawie zakupu psa tropiącego narkotyki dla Pabianickiej komendy Policji (3 lata temu po moich interpelacjach Starosta zakupił psa patrolowego) teraz czas na tropiciela narkotyków, którego brakuje w komendzie w Pabianicach.
❌ W sprawie zakupu nowego systemu łączności dla Straży Miejskiej w Pabianicach. Stary, jeszcze analogowy system ma spore problemy techniczne. Czas na nowoczesne rozwiązania

Linki do interpelacji:

https://bip.um.pabianice.pl/interpelacja/16237/interpelacja-w-sprawie-uwzglednienia-w-budzecie-srodkow-na-zakup-specjalnego-samochodu-wraz-z-wyposazeniem-do-przewozu-zwierzat-animal-patrol?fbclid=IwAR2ks4xsK8Kv6NA7XCjxl7n7ojv9Syx883kLzYk-ZO8Q9pnr5e8zWyqL7Ro

https://bip.um.pabianice.pl/interpelacja/16236/interpelacja-w-sprawie-zaplanowania-srodkow-w-budzecie-na-zakup-nowego-systemu-lacznosci-dla-strazy-miejskiej-w-pabianicach?fbclid=IwAR0JmtZcBJIr3901ZTUkVyu7oWIZ1AkQnZ-U0sIEehDn-WKhjTCd8s5klmI

https://bip.um.pabianice.pl/interpelacja/16241/interpelacja-w-sprawie-zakupu-przez-miasto-psa-antynarkotykowego-dla-kpp-pabianice?fbclid=IwAR0NzAD-vWa33g4-7QbLTuPMlzz5svG6bDjtbypgrIn2_LMwz64VYBEUzS4

20.06.2020

Dziś od rana kampania #DUDA2020 w Pabianicach.
Zainteresowanie mieszkańców bardzo duże.
Kilka tysięcy ulotek trafiło do wyborców.

03.06.2020

Na prośbę mieszkańców tej części miasta podjąłem interwencję jako radny Rady Miejskiej w sprawie skweru przy zbiegu ulic Mielczarskiego i Pomorskiej. W związku z faktem, że część tamtego terenu jest w zarządzie ZDM Pabianice a część ZGM Pabianice, jak twierdzą mieszkańcy od lat istniał problem koszenia traw ‚na raty”. Odstęp pomiędzy pracami wykonywanymi przez tych dwóch zarządców był na tyle długi, że zawsze część skweru była zarośnięta, przez co nieestetyczna i bez możliwości wykorzystania przez mieszkańców.
Zwróciłem się do dyrekcji ZDM z prośbą o dokonanie lepszej korelacji czasowej wykonywanych prac. Udało się i na drugi dzień skwer już jest wykoszony. Dyrekcja ZDM jako adresat mojej interwencji zwróciła się do ZGM w sprawie utrzymania takiej korelacji terminów prac także w przyszłości.
Dziękuję w imieniu własnym i mieszkańców za skuteczne i szybkie działanie w przedmiotowej sprawie.

27.05.2020

Dziś radni naszego klubu uczestniczyli w spotkaniu z Panem Tobiaszem Bocheńskim – Wojewodą Łódzkim. Podczas spotkania poruszono między innymi temat uchylonej przez nadzór Wojewody uchwały Rady Miejskiej w Pabianicach w sprawie stypendiów dla uczniów z pabianickich szkół.

Pan Wojewoda wyraził ubolewanie w związku z przedłożeniem Mu uchwały zawierającej wady prawne co było podstawą do jej uchylenia. Jednocześnie zadeklarował także swoją otwartość na pomoc dla pabianickiego samorządu w zakresie legislacji aby uniknąć takich przypadków w przyszłości.

Żywimy jako radni również nadzieję, że cała sytuacja była jedynie wypadkiem przy pracy a nie wierzchołkiem góry lodowej.

25.05.2020

Dziś przypada 72. rocznica śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego, żołnierza Armii Krajowej oraz więźnia i organizatora ruchu oporu w KL Auschwitz. 25 maja 1948 r. o godzinie 21.30, w więzieniu przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie, rotmistrz Witold Pilecki został stracony strzałem w tył głowy.
Radni naszego klubu już w styczniu tego roku złożyli wniosek do Prezydenta miasta w sprawie nadania imienia rotmistrza Witolda Pileckiego jednemu z nowych rond w Pabianicach.

14.05.2020

Na moje ręce otrzymaliśmy jako radni klubu PiS podziękowanie od PCM Pabianice za pomoc w walce z epidemią koronawirusa.

30.04.2020

Miło jest widzieć jak moje pomysły jako radnego Rady Miejskiej w Pabianicach są realizowane. Interpelowałem kilka miesięcy temu o utworzenie w strukturach Straż Miejska W Pabianicach Animal Patrolu wzorem innych miast. Może jeszcze nie jest to Animal Patrol w 100 % ale już poważne zaczątki są 💪 i to są widoczne.
Wczoraj uratowano malutkiego skrzydlatego przyjaciela 😍🐦

foto dzięki uprzejmości SM Pabianice

02.04.2020

Dziś radni z naszego klubu przekazali dla Pabianickie Centrum Medyczne płyn dezynfekujący do powierzchni szpitalnych. Płyn na tyle mocny, że z koronawirusem też sobie poradzi.

23.03.2020

W związku z obecną sytuacją klub radnych PiS w Radzie Miejskiej złożył wniosek do Prezydenta miasta w sprawie podjęcia działań mających na celu zminimalizowanie strat finansowych ponoszonych przez przedsiębiorców w naszym mieście, zwłaszcza w sektorze usług i handlu.
Obroty firm w dobie epidemii spadły nawet o 80 procent.

W związku z tym wnioskujemy aby:

➡️ zwolnić przedsiębiorców z podatku od nieruchomości w związku z prowadzoną działalnością na terenie Pabianic w czasie trwania epidemii
➡️ zwolnić przedsiębiorców z opłat najmu lokalu , w którym prowadzą działalność, jeśli lokal znajduje się w zasobach miasta
➡️ nie pobierać opłaty targowej na targowiskach miejskich

Podobne rozwiązania już wprowadzają włodarze wielu gmin i miast w kraju (Sieradz, Tomaszów Mazowiecki i wiele innych)

01.03.2020

Dziś VIII edycja biegu „Tropem Wilczym” w Pabianicach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Organizatorem biegu był Klub Gazety Polskiej w Pabianicach.

29.02.2020

Dziś pracowita sobota.
Zbiórka podpisów w Pabianicach. Zainteresowanie spore. Dziękuję wszystkim, który złożyli podpis poparcia.

18.02.2020

Ulica Zaradzyńska. Dziś złożyłem interpelację w sprawie trwałego utwardzenia nawierzchni tej ulicy.
Sprawa zgłoszona przez mieszkańców.
Walka mieszkańców o sprawę trwa od dawna. Miasto co jakiś czas wyrównuje nawierzchnię.
Zdjęcia 1 i 2 przed wyrównaniem, zdjęcia 3 i 4 po wyrównaniu . . .

12.02.2020

Przedszkolaki w Pabianicach będą oddychać czystszym powietrzem.
W Przedszkolach nr 2, 3, 4, 5, 6, 8, 11, 12, 13, 14, 15, 16 pojawią się oczyszczacze powietrza.
Sprawa, o którą zabiegałem jako radny zostanie zrealizowana.

Zdjęcie z portalu EPAINFO.PL

24.01.2020

Dobre wieści w sprawie poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu 20 Stycznia/Nawrockiego.
Zarząd Powiatu rozważa budowę ronda w tym miejscu.
Jako radni zabiegamy o poprawę bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu od dłuższego czasu.
Skoro (jak twierdzą władze powiatu) pieniądze w budżecie są zabezpieczone to . . . DO DZIEŁA, żeby było bezpieczniej.

foto epainfo, pabianice.tv

10.01.2020

Strażnicy Miejscy z Pabianic przechodzą szkolenie aby realizować zadania Animal Patrol.
Jako radny Rady Miejskiej interpelowałem o powstanie Animal Patrolu kilka miesięcy temu.

Zdjęcia z profilu FB Straży Miejskiej w Pabianicach.

07.01.2020

Po mojej interpelacji w sprawie powstania Animal Patrolu w Straży Miejskiej w Pabianicach coś drgnęło.
– Strażnicy przechodzą szkolenia w zakresie pracy w Animal Patrol
– Jeden z pojazdów zostanie przystosowany do zadań Animal Patrol.

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.