2021

10-04-2021

Dziś, w 11 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej uczciliśmy pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń Mszą Świętą w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach oraz złożenien kwiatów pod tablicą pamięci. Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Powiat Pabianicki

08-04-2021

Powietrze, którym oddychamy i jego stan to podstawowa sprawa dla naszego zdrowia. Dziś złożyłem interpelację do Prezydenta Pabianic aby zachęcić do zainstalowania w mieście eko słupków. To nowoczesne urządzenia badające na bieżąco stan powietrza i obrazujące to kolorem podświetlenia. Urządzenia działają także z aplikacją, która umożliwia przekaz danych z wielu punktów w mieście. Dziesiątki samorządów w kraju już korzystają z tych rozwiązań. Może czas na Pabianice.

25-03-2021

W związku z nasilającym się zjawiskiem podrzucania odpadów w lasach i okolicznych łąkach skierowałem interpelację w tej sprawie do Prezydenta Pabianic.

foto: EPAINFO.PL

19-02-2021

Dziś kolejny raz Animal Patrol Straży Miejskiej w Pabianicach okazał się przydatny ratując zamarzającego psiaka w okolicy ulicy Jutrzkowickiej. O powstanie Animal Patrolu zabiegałem jako radny Rady Miejskiej.

17-02-2021

Dziś podczas XXX SESJI Rady Miejskiej głosami radnych PO, SLD i BSR Prezydent podniósł dla mieszkańców Pabianic ceny za gospodarowanie odpadami i to aż o 81% . Miesięczna kwota na jednego mieszkańca wzrasta z 16 do aż 29 złotych już od 1 marca 2021. Oczywiście ja i mój klub byliśmy przeciw ale zostaliśmy przegłosowani. Wkrótce imienne wyniki głosowania.

zdjęcie z portalu epainfo.pl

04-02-2021

Dziś podczas sesji Rady Miejskiej nadano nazwy nowym rondom w Pabianicach. Rondo przy ulicy Moniuszki zostało nazwane Rondem Unii Europejskiej. Nasz klub od dawna zgłaszał kandydaturę Rotmistrza Witolda Pileckiego jako narodowego bohatera, który naszym zdaniem zasługuje na upamiętnienie w naszym mieście, w myśl zasady – najpierw uhonorujmy Polskich Bohaterów a potem sięgajmy po innych patronow. Niestety rondo imieniem Rotmistrza nazwane nie zostało. W imieniu klubu złożyłem dziś wniosek aby w kolejnym tygodniu odbyło się spotkanie Konwentu i aby rzeczywiście podejść do tematu upamiętnienia Witolda Pileckiego. Z wypowiedzi Przewodniczącego Krzysztofa Rąkowskiego oraz sporej grupy radnych nasz wniosek został przyjęty i mam nadzieję, że już niedługo osoba Rotmistza Witolda Pileckiego znajdzie w Pabianicach godne miejsce do Jego upamiętnienia.

04-01-2021

Gmina Miejska Pabianice także będzie miała maszt flagowy w ramach programu Pod Biało-Czerwoną. W sześciu gminach naszego powiatu będzie wkrótce dumnie powiewać

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.