2021

29.07.2021

Czy to jakieś fatum ? w Pabianicach ? Wielu mieszkańców twierdzi, że miasto jest brudne 🧐☹️ Parki i skwery i wysypujące się kosze na śmieci. Prezydent zrywa umowę z firmą sprzątającą .. Jako radny pytam o sprzątanie ulic z piachu i brudu. Dostaję odpowiedź, że znów firma się nie wywiązała … i ma naliczane kary ☹️ Brud jak był tak jest …

27.07.2021

Bardzo dobra wiadomość 👍
Powiat Pabianicki otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę przejść dla pieszych.
Kwota 480 tyś z pewnością pomoże uczynić wiele przejść bezpieczniejszymi 👍🚙🚗
W Pabianicach zmiany czekają
📌 skrzyżowanie Myśliwskiej i Piotra Skargi
📌 ulicę Grota Roweckiego
📌 ulicę 20 Stycznia
Pozostałe przejścia leżą poza terenem miasta
Piątkowisko
Konstantynów Łódzki
Szydłów
Wrząca
Z niecierpliwością czekam na efekty modernizacji 💪👍

(zdjęcia ilustracyjne)

26.07.2021

Po wielu rozmowach z mieszkańcami Zatorza złożyłem jako radny wniosek do Zarządu Powiatu o wytyczenie przejścia dla pieszych na ulicy Wspólnej w Pabianicach na wysokości nowych marketów. Od momentu powstania sklepów ruch samochodowy i pieszy jest tam zwiększony i często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Mam nadzieję, że Zarząd Powiatu przez swoje szybkie decyzje rozwiąże problem i powstanie nowe przejście, które uczyni to miejsce bezpieczniejszym 👍

11.07.2021

Spotkanie z Premierem Mateusz Morawiecki w Łowiczu. Prezentacja programu #PolskiŁad

03.07.2021

Reprezentowałem Marszałka WŁ Grzegorza Schreibera podczas uroczystego otwarcia XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych ⛹️🤺🏃
Organizatorem zawodów jest Województwo Łódzkie.
Zawody rozgrywane są w 24 dyscyplinach w 10 miastach, uczestniczy w nich 4 tysiące zawodników. 👍
W Pabianicach rozgrywano zapasy w stylu klasycznym 💪🤼
Otwarcie uświetnili swoim udziałem Andrzej Supron – Official Wicemistrz Olimpijski z Moskwy 1980 🥈(Prezes Polskiego Związku Zapaśniczego) oraz Ryszard Wolny Mistrz Olimpijski z Atlanty 1996 💪🥇
Oczywiście kibicuję wszystkim młodym zawodnikom ale oczywiście najbardziej trzymam kciuki za zawodników PTC Pabianice Zapasy Siłownia PTC Pabianice 👍💪♥️

02.07.2021

Dziś wspólnie z Piotr Różycki przekazaliśmy koszulkę z podpisami zawodników PGE Skra Bełchatów do organizatorów licytacji Licytacje dla Rafała.

26.06.2021

Dziś „Piknik Rodzinny na Maxa” w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach organizowany przez Stowarzyszenie Skrzydła połączony z grą miejską.

Wręczyłem wspólnie z radnymi nagrody uczestnikom gry 🥇🏆 Dziękuję serdecznie Bychlewianka, Przedszkole „U Lolka” za przepiękne występy. Partnerem Pikniku było Województwo Łódzkie.

14.06.2021

Cieszę się, że Animal Patrol w Straży Miejskiej, o powstanie którego zabiegałem jako radny działa dobrze i pomaga w ratowaniu zwierząt.

03.06.2021

Po moje interwencji i interpelacji ZGM zabezpieczył walący się dach w budynku przy Pomorskiej 18. Nie ma już niebezpieczeństwa, że komuś spadnie coś na głowę gdy będzie przechodził chodnikiem. Żywię nadzieję, że w ten sam sposób ZGM zabezpieczy pozostałe budynki będące w zasobie miasta, których stan techniczny wymaga interwencji.

02.06.2021

Mieszkańcy miasta zgłaszają pojawiającą się na ulicach zamiatarkę, która zamiast sprzątać wzbija chmurę kurzu. Zdaniem wielu osób zamiatarka podczas pracy nie używa strumienia wody oraz nie posiada stosownych filtrów. Złożyłem w tej sprawie interpelację do władz miasta. Zdjęcia z 28.05 przesłane przez mieszkańca.

29.05.2021

Dziś pracowita sobota. Polski Ład, rozmawiamy z mieszkańcami miasta i wręczamy broszury informacyjne.

26-05-2021

Złożyłem interpelację w sprawie prawidłowego zabezpieczenia opuszczonych budynków w mieście.
Sprawa zgłoszona mi przez mieszkańców. Jako przykład budynek przy ul. Pomorskiej 18 będący w zasobie ZGM ROM 4 (tak napisano na tablicy).
Dach budynku zagraża bezpieczeństwu osób przechodzących chodnikiem. Z relacji mieszkańców okolicy wynika, że kilkakrotnie elementy zawalonego dachu spadały na chodnik. Szczęście, że nikomu nic się nie stało.
Liczę na szybką reakcję osób zarządzających.

21-04-2021

Szanowni Państwo Bardzo nam miło, że Kapituła Redakcyjna doceniła naszą aktywność jako radnych Rady Miejskiej i wspólnie z Piotr Różycki otrzymaliśmy nominacje do tytułu Osobowość Roku 2020 w plebiscycie Dziennika Łódzkiego i Ekspresu Ilustrowanego w kategorii Działalność społeczna i charytatywna

Zwracamy się z ogromną prośbą do Państwa aby zamiast SMSa z głosami, przekazać środki na pomoc dla Rafała, walczącego z chorobą policjanta KPP Pabianice.

https://zrzutka.pl/zehcuf

10-04-2021

Dziś, w 11 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej uczciliśmy pamięć ofiar tych tragicznych wydarzeń Mszą Świętą w Sanktuarium św. Maksymiliana Marii Kolbego w Pabianicach oraz złożenien kwiatów pod tablicą pamięci. Ruch Społeczny im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Powiat Pabianicki

08-04-2021

Powietrze, którym oddychamy i jego stan to podstawowa sprawa dla naszego zdrowia. Dziś złożyłem interpelację do Prezydenta Pabianic aby zachęcić do zainstalowania w mieście eko słupków. To nowoczesne urządzenia badające na bieżąco stan powietrza i obrazujące to kolorem podświetlenia. Urządzenia działają także z aplikacją, która umożliwia przekaz danych z wielu punktów w mieście. Dziesiątki samorządów w kraju już korzystają z tych rozwiązań. Może czas na Pabianice.

25-03-2021

W związku z nasilającym się zjawiskiem podrzucania odpadów w lasach i okolicznych łąkach skierowałem interpelację w tej sprawie do Prezydenta Pabianic.

foto: EPAINFO.PL

19-02-2021

Dziś kolejny raz Animal Patrol Straży Miejskiej w Pabianicach okazał się przydatny ratując zamarzającego psiaka w okolicy ulicy Jutrzkowickiej. O powstanie Animal Patrolu zabiegałem jako radny Rady Miejskiej.

17-02-2021

Dziś podczas XXX SESJI Rady Miejskiej głosami radnych PO, SLD i BSR Prezydent podniósł dla mieszkańców Pabianic ceny za gospodarowanie odpadami i to aż o 81% . Miesięczna kwota na jednego mieszkańca wzrasta z 16 do aż 29 złotych już od 1 marca 2021. Oczywiście ja i mój klub byliśmy przeciw ale zostaliśmy przegłosowani. Wkrótce imienne wyniki głosowania.

zdjęcie z portalu epainfo.pl

04-02-2021

Dziś podczas sesji Rady Miejskiej nadano nazwy nowym rondom w Pabianicach. Rondo przy ulicy Moniuszki zostało nazwane Rondem Unii Europejskiej. Nasz klub od dawna zgłaszał kandydaturę Rotmistrza Witolda Pileckiego jako narodowego bohatera, który naszym zdaniem zasługuje na upamiętnienie w naszym mieście, w myśl zasady – najpierw uhonorujmy Polskich Bohaterów a potem sięgajmy po innych patronow. Niestety rondo imieniem Rotmistrza nazwane nie zostało. W imieniu klubu złożyłem dziś wniosek aby w kolejnym tygodniu odbyło się spotkanie Konwentu i aby rzeczywiście podejść do tematu upamiętnienia Witolda Pileckiego. Z wypowiedzi Przewodniczącego Krzysztofa Rąkowskiego oraz sporej grupy radnych nasz wniosek został przyjęty i mam nadzieję, że już niedługo osoba Rotmistza Witolda Pileckiego znajdzie w Pabianicach godne miejsce do Jego upamiętnienia.

04-01-2021

Gmina Miejska Pabianice także będzie miała maszt flagowy w ramach programu Pod Biało-Czerwoną. W sześciu gminach naszego powiatu będzie wkrótce dumnie powiewać

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.