2012

17.12.2012

Po walce o wolność słowa program „Powiat w oczach Radnych” wrócił na antenę Telewizji PRO MOK

„Powiat w oczach Radnych”

15.12.2012

Gdy idą Świąta wszyscy jesteśmy zabiegani … sprzątając, kupując prezenty często zapominamy, że są tacy, którzy potrzebują pomocy.
Pomocy najprostszej. Nie marzą o drogich prezentach. Marzą aby nie być głodnym. Poświęcając dziś trochę czasu pomogliśmy w zbieraniu żywności w
akcji „Tak pomagam” Caritas.


13.12.2012

W 31 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego delegacja PIS współnie z Solidarnością złożyła kwiaty i zapaliła znicze ku czci osób, które wtedy
zginęły.


10.12.2012

Historyczny moment. Pierwsza w dziejach konferencja prasowa w budynku starostwa. Do tej pory władze skutecznie blokowały głos radnych opozycji. Stawiliśmy temu czoła i WYGRALIŚMY. Uratowaliśmy demokrację

Konferencja

10.12.2012

Dziś historyczny moment. Pierwszy raz w dziejach Powiatu Radni z opozycyjnej partii mogli zorganizować konferencję prasową w budynku starostwa. Stało się to dzięki radnym PIS, którzy od 4 miesięcy walczyli o demokrację w Powiecie Pabianickim. Po wielu miesiącach interpelacji i walki na sesjach i komisjach po wytknięciu naruszenia Statutu Powiatu Art. 60 i Art. 127 udało się … 10.12.2012 odbyła się konferencja prasowa radnych PIS. Teraz co miesiąc będą odbywac się kolejne. Konferencja dotyczyła budżetu 2013.


29.11.2012

Bardzo burzliwa sesja. Platforma Obywatelska zaczyna łamać podstawowe zasady demokracji. Starosta Pabianicki nie wyraził zgody na organizację konferencji prasowej w budynku starostwa. Złamał tym samym Art. 60 i Art. 127 Statutu Powiatu. Radni PIS stanęli jednak murem w obronie demokracji. Wsparli nas radni SLD i rozsądna część PO. Obroniliśmy demokrację.


27.11.2012

Jak każdego roku przed Świętami jestem Świętym Mikołajem. Ogłaszam akcję paczek dla potrzebujących dzieci. Kto chce otrzymac paczkę musi w trzech zdaniach napisać dlaczego to właśnie On ma otrzymać prezent od Mikołaja no i … oczywiście za co kocha Świętego Mikołaja. Wszystko piszemy na kuponie z Nowego Życia Pabianic i dostarczamy do Redakcji. Dla autora najciekawszego listu do Mikołaja super nagroda … WIELKA PACZKA LEGO !!! dla pozostałych słodycze. Akcja trwa do 05.12.2012


26.11.2012

Po informacjach prasowych dotyczących przeznaczenia przez Prezydenta Pabianic 1000000 PLN na remonty dróg oraz pozostawienie mieszkańcom decyzji odnośnie tego co będzie remontowane skadam w imieniu mieszkańców ulicy Karniszewickiej petycję w sprawie remontu właśnie naszej ulicy. Petycja poparta oczywiście podpisami wszystkich mieszkańców.

Pismo w załączeniu

09.11.2012

Kolejna sesja Rady Powiatu. Złożyłem dwie interpelacje. Pierwsza dotyczyła złej pracy Wydziału Geodezji w Starostwie. Wydział ma spore opóźnienia w załatwianiu spraw petentów. Zgodnie z Rozporządzeniami Ministra Budownictwa na kontrolę prac geodezyjnych Wydział ma 6 dni. Są przypadki gdzie trwa to ponad miesiąc. Okazuję się ,że rok temu kontrola komisji rewizyjnej wykazała, że rzeczywiście Wydział nie jest wydolny a dyrektor nic sobie nie robi z prawa i mieszkańców. Zwróciłem się do Starosty o podjęcie działań w celu unormowania sytuacji w Wydziale Geodezji, może potrzebne są dodatkowe etaty dla pracowników a może wystarczy tylko lepiej zarządzac i organizowac pracę Wydziału.

Drugi temat jaki poruszyłem topraca , a w zasadzie brak pracy rzecznika prasowego starosty. W okresie zatrudnienia rzecznika tej Pani więcej nie było w pracy niż była. Ciągle przebywa na zwolnieniach lekarskich. Przez to pewne tematy, którymi rzecznik powinien się zając nie są realizowane. Moje pytanie jest proste. Jeśli powiat radzi sobie bez rzecznika to może to stanowisko nie jest potrzebne. Można zaoszczędzic kilka tysięcy złotych miesięcznie. Starosta przyznał ,że rzeczywiście ma problem z rzecznikiem i będzie musiał podjąc stosowne działania. Czekam z niecierpliwością jakie …

01.11.2012

Jak każdego roku na pabianickim cmentarzu odbyła sie kwesta na rzecz renowacji pomników. Cieszę się ,że mogłem kolejny raz pomóc w zbieraniu pieniędzy. Podczas mojej zmiany wielu pabianiczan wsparło akcję a puszka zapełniła się bardzo szybko.


29.10.2012

Uczestniczyłem w konferencji na temat „Budżetu Państwa na 2013 rok” z udziałem Posłów i Senatorów RP. W konferencji wziął też udział Jarosław Kaczyński.

Konferencja odbyła się w Warszawie w sali kolumnowej Sejmu.


25.10.2012

Kolejna już 34 sesja Rady Powiatu. Na tej sesji poruszyłem znów temat hali sportowej. Pytałem ile etatów będzie tam utworzonych. Starosta odpowiedział, że planuje 6 etatów.Drugą sprawę jaką poruszałem to poprosiłem komendanta policji o statystykę wypadków i kolizji na skrzyżowaniu ulic 20 Stycznia i Myśliwskiej za okres od sierpnia 2012 do końca 2012 roku i porównanie tej statystyki z analogicznym okresem roku ubiegłego (kiedy nie było zamontowanych świateł STOP). Zobaczymy czy bezpieczeństwo w tym miejscu rzeczywiście się poprawiło i w jakim stopniu.

28.09.2012

Kolejna sesja Rady Powiatu. Tym razem złożyłem dwie interpelacje. Jedną w sprawie sytuacji na skrzyżowaniu ulic 20 – Stycznia i Grota Roweckiego. Od 20.09.2012 jest tam zmiana organizacji ruchu w związku z remontem ulicy Roweckiego. Zmieniono przebieg drogi z pierwszeństwem przejazdu. Interpelowałem aby policja w godzinach rannych ustawiła tam patrol „drogówki”. Setki samochodów jadą tędy przed godziną 8.00 wioząc dzieci do Szkoły nr 3. Nowe oznakowanie rodzi sporo sytuacji niebezpiecznych. Patrol „drogówki” od godziny 7.30 do 8.15 z pewnością ostudzi zapał kierowców.

Druga sprawa to kontynuacja tematu chodnika na ulicy 20 – Stycznia a właściwie braku tego chodnika. We wrześniu 2012 składałem pismo kierowane do Zarządu, poparte podpisami mieszkańców w tej sprawie. Znalazłem także kilku sojuszników. 27.09.2012 złożyłem ponownie pismo skierowane do Zarządu.  Poparli mnie radni: Waldemar Flajszer, Łukasz Stencel, Robert Rządziński, Bożena Bednarska ,Halina Bakus, Robert Kraska. W myśl powiedzenia „w gromadzie siła” może uda się sprawę doprowadzić do finału i zapisanie inwestycji budowy chodnika w budżecie na 2013 rok.

10.09.2012

Zwracam się z pismem do Zarządu Powiatu w sparwie budowy chodnika przy ulicy 20 – Stycznia w Pabianicach.
Pismo poparte podpisami właścicieli posesji.

Interpelacja w sprawie chodnika

03.09.2012

Zakończyła się kolejna edycja akcji „Podręczniki dla ucznia”. Udało mi się pomóc 12 osobom. Uczniowie mają książki a rodzice mogą zaoszczędzone środki finansowe przeznaczyć na inne
potrzeby.

16.08.2012

Podobnie jak w roku ubiegłym ogłaszam akcję pomocy przy zakupie podręczników szkolnych dla uczniów z biednych rodzin.


07.08.2012

Ponownie składam interpelację w sprawie chodnika na ulicy 20 Stycznia w Pabianicach.

Interpelacja w sprawie chodnika

01.08.2012

Po prawie 2 letniej walce z urzędniczą machiną, po wielu interpelacjach, zapytaniach, komisjach … itd udało mi się spełnić kolejną wyborczą obietnicę. Sprawa dotyczy poprawy stanu bezpieczeństwa na zbiegu ulic 20 Stycznia, Jankego i Myśliwskiej. W lutym 2010 złożyłem pierwszą interpelację popartą ponad 200 podpisami mieszkańców tej cześci miasta. Po wielu miesiącach „przebijania” się przez kolejne gabinety wreszcie się udało. Nie jest to z pewnością rozwiązanie idealne bo mieszkańcy chcieli ronda lub sygnalizacji świetlnej ale jest to kompromis pomiędzy możliwościami finansowymi Starostwa a oczekiwaniami mieszkańców. Teraz wystarczy poczekać i zobaczyć czy statystyki wypadków w tym miejscu się zmniejszą. Jeśli tak to będę miał w tym swój skromny udział.


23.06.2012

Ogłaszam kolejną akcję tym razem „Filmowe Wakacje”. Zapraszam do udziału.

31.05.2012

XXVII sesja Rady Powiatu.

Podjęto uchwałę o przekazaniu 90 tyś żłotych na poprawę stanu bezpieczeństwa na skrzyzowaniu ulic Myśliwskiej i 20 Stycznia. Mam nadzieję ,że za miesiąc już będzie tam bezpieczniej i postawię na swoim.

Złożyłem interpelację w sprawie słabej oferty szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2012/2013. Z danych z naboru elektronicznego wynika,że około 20% gimnazjalistów wybrało w naborze
szkoły łódzkie. Powiat ma „szansę” stracić około miliona złotych z subwencji oświatowej.

30.06.2012

Po moich interwencjach w Komisji Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Zakładzie dróg i zieleni Miejskiej udało się przekonać władze do zmiany nielogicznego oznakowanie skrzyżowania ulicy Piotra Skargi i Modrej w Pabianicach. Wreszcie ustawiono znaki A7 tam gdzie powinny być i ulica Piotra Skargi jest ulicą z pierwszeństwem przejazdu. Ułatwi to życie mieszkańcom tej okolicy miasta.


Widok skrzyżowania z perspektywy ulicy Modrej:03.04.2012

Zwracam się do Komisji Bezpieczeństwa ruchu Drogowego z interpelacją w sprawie kolejnego skrzyżowania. Tym razem ulic Piotra Skargi i Modrej.

Pabianice 26.03.2012

Włodzimierz Stanek
Radny Rady Powiatu
Pabianickiego

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zwracam się do Szanownej Komisji w sprawie przeorganizowania ruchu na skrzyżowaniu ulic Piotra Skargi , Modrej i Wiosennej w Pabianicach. Dotychczasowa organizacja ruchu w tym miejscu nie jest intuicyjna , co stanowi zagrożenie dla poruszających się tam pojazdów.

Ulica Piotra Skargi jest ulicą zdecydowanie „nadrzędną” w stosunku do ulic Modrej i Wiosennej. Porusza się po niej zdecydowanie więcej pojazdów. Także odbywa się po niej ruch autobusów komunikacji miejskiej. Ulica Piotra Skargi jest prawie na całej swojej długości ulicą z pierwszeństwem przejazdu (na odcinku od Nawrockiego do Myśliwskiej). Zaburzenie tego pierwszeństwa występuje właśnie na skrzyżowaniu z ulicą Modrą. Skrzyżowanie Piotra Skargi i ulicy Modrej jest skrzyżowaniem równorzędnym ( choć brak tam jednak odpowiednich znaków).
Z naocznych obserwacji i relacji mieszkańców tej części miasta stwierdzam występowanie w opisanym miejscu wielu niebezpiecznych sytuacji.
Wnioskuję o reorganizację ruchu w opisanym miejscu i ustawienie od strony ulicy Modrej znaku A7 aby ulica Piotra Skargi była w tym miejscu ulicą z pierwszeństwem przejazdu.

W załączniku:

– mapka opisanego miejsca

– widok skrzyżowania z perspektywy ulicy Modrej

29.02.2012

Kolejna sprawa o, którą zabiegałem jako radny znalazła swój szczęśliwy finał.
Wreszcie jest nowy samochód dla domu dziecka. Od dziś dzieci będą jeździć do szkoły w normalnych warunkach.
A tak było…

 

27.02.2012

Odbyło się specjalne posiedzenie Komisji Infrastruktury Technicznej Starostwa Powiatowego. Na posiedzeniu obecni byli także przedstawiciele miasta Pan Zbigniew Dychto, Wiceprezydent Grzegorz Mackiewicz, Dyrektor ZDiZM Pan Stanisław Wołosz. Spotkanie dotyczyło ostatecznego rozwiązania sprawy skrzyżowania Myśliwska i 20-Stycznia. Po wcześniejszych doniesieniach prasowych o braku akceptacji ze strony miasta projektu wysepek kanalizujących ruch na posiedzeniu uzgodniono wreszcie alternatywne rozwiązanie. Na skrzyżowaniu powstaną zawieszone nad jezdnią na wysięgnikach podświetlane znaki STOP. Dodatkowo na jezdni zostaną pomalowane „wypukłą” farbą pasy oznaczjące zmianę organizacji ruchu. Oczywiście zadałem pytanie o termin realizacji inwestycji. Zarówno Pan Starosta jak i Pan Prezydent oficjalnie potwierdzili, że do końca czerwca inwestycja powinna już być zakończona. Mam nadzieję, że zaproponowane rozwiązanie
(choć nie idealne) ale przyczyni się do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym miejscu. Cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić i moja ponad roczna „walka” w tej sprawie nie była przegrana.

07.02.2012

Na posiedzeniu Komisji Oświaty otrzymałem informację, że od 1 września 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Pabianicach powstanie klasa „usportowiona” o profilu koszykarskim. Jest to temat, który poruszałem na wcześniejszych posiedzeniach Komisji i w rozmowach z władzami Powiatu. Klasy „usportowione” o podobnym profilu istnieją w Szkole Podstawowej nr 3 i gimnazjum nr 3 w Pabianicach. Powstanie takiej klasy także w Liceum dopełni cykl edukacyjny i młodzi sportowcy będą mogli przechodzić proces swojej edukacji jednocześnie rozwijając swoje
zainteresowania sportowe. Cieszę się, że mogłem się do tego przyczynić.

21.01.2012

Brałem udział w akcji zbiórki pieniędzy na pomoc głodującym dzieciom w Sierra Leone.

16.01.2012

Robi się głośno wokół tematu poprawy bezpieczeństwa u zbiegu ulic Myśliwskiej i 20 Stycznia. Nasze szanowne władze wreszcie dostrzegły problem. Nawet już władze miasta chcą się sprawš zająć i nawet chcą wybudować w tym miejscu rondo. Dobrze, że temat zrobił się głośny. Może to przespieszy wydanie odpowiednich decyzji i będzie bezpieczniej.

13.01.2012

Radny zaprasza dzieci do kina w ramach akcji „Filmowe Ferie”

11.01.2012

Rozpocząłem walkę o utrzymanie szkolnego gabinetu stomatologicznego.Gabinet, który leczył oloło 1200 młodych pacjentów rocznie od 01.01.2012 został zamknięty bo Pabianickie Centrum Medyczne nie wynegocjowało kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Ta sytuacja to skandal jakich mało. Jakim to sposobem gabinet, który był w sporej czę?ci opłacany przez szkołę mógł byc droższy od gabinetu komercyjnego. Szkoła płaciła za prąd , wodę , telefony i c.o, a mimo to kontrakt z NFZ wygrał inny podmiot. Zgłaszamy sprzeciw tej sytuacji.

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.