2013

23.12.2013

Miły moment przed Świętami. Otrzymałem list od mieszkańców ulicy Wileńskiej, którzy dziękują za realizację remontu chodnika przy przychodzni lekarskiej. Cieszę się, że mogłem pomóc. List adresowany był do trzech radnych Waldemara Flajszera, Krzysztofa Habury i Włodzimierza Stanka.

16.12.2013

07.12.2013

Kolejny raz brałem udział w akcji Caritas „Tak Pomagam”. Wspólnie z uczniami Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 zbieraliśmy żywność dla potrzebujących.

26.11.2013

Kolejny już raz z okazji zbliżających się Świąt zamieniam się w Mikołaja. Ogłaszam Mikołajkowy konkurs na Świąteczną Kartkę. Prace wykonane w dowolnej technice należy dostarczyć do redakcji Życia Pabianic do 30 listopada. Dla 20 autorów najładniejszych prac czekają paczki pełne słodyczy. Serdeczne podziękowania dla firmy

za włączenie się w akcję.

01.11.2013

1 Listopada jak każdego roku poświęciłem czas na kwestowanie. Pabianiczanie wrzucali do puszek chętnie i czasami nawet ustawiały się kolejki. Podczas godziny zbierania puszka była prawie pełna. Po zakończeniu kwesty nastąpiła zamiana ról. Teraz to ja obszedłem wszystkie bramy i byłem „wrzucającym”. Cieszę się ,że mogłem brać udział w tej inicjatywie.

Do zobaczenia za rok na 1 listopada

30.10.2013

Na kolejnej sesji Rady Powiatu głosowano wiele uchwał. Jedną z nich była uchwała, która określa stawki za odholowanie i pobyt na parkingu pojazdów , które zostały „sprzątnięte” z ulic naszego powiatu. Uchwała niby logicza i prosta. Problem w tym, że powiat ma ogromne trudności ze ściąganiem naleznych pieniędzy od właścicieli pojazdów. Jak wynika z informacji naczelnika wydziału komunikacji w 2012 roku zaległości sięgają ponad 90 tyś PLN. Powiat nie ma możliwości egzekucji zadłużenia.

Na sesji, jak i na komisji zgłosiłem wniosek aby Zarząd przemyślał możliwość sprzedania długu firmie windykacyjnej. Firma taka ma szersze możliwości działania a powiat będzie miał możliwość odzyskania części zadłużenia.

W myśl przysłowia, że lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu ma to sens. Zobaczymy czy oporny na dziłania powiat podejmie inicjatywę.


30.10.2013

Na kolejnej sesji Rady Powiatu zostałem „zaatakowany” przez członka Zarządu. Zarzucił mi ,że na mojej stronie internetowej widnieje logo powiatu , które już nie obowiązuje. Posypując głowę popiołem , bijąc się w piersi i krzycząc Mea Culpa niezwłocznie zmieniam logo na nowe.

Dziwnym tylko jest fakt, że logo to widnieje na mojej stronie od 2010 roku. Czyli „szpiedzy” starostwa odpowiedzialni za śledzenie tematu potrzebowali aż 3 lat aby wytropić stare logo na stronie radnego… Oni są jak Tomi Lee Jones w Ściganym … i tak trzymać 🙂 Pozdrowienia


15.10.2013

15.10.2013 na uroczystości z okazji Dnia Edukacji otrzymałem Dyplom od Zarządu Głównego PTTK za pomoc i współpracę.


26.09.2013

Kolejny raz składam wniosek o budowę chodnika przy ulicy 20 Stycznia w Pabianicach.
Wraz z grupą ośmiu radnych chcemy wpisania tego zadania w budżet 2014.


24.09.2013

Doznałem szoku po artykule w Życiu Pabianic. Redakcja spekuluje o mnie jako o jednym z kandydatów na prezydenta miasta w wyborach 2014.

17.09.2013

Przed wakacjami 2013 wspólnie z Nowym Życiem Pabianic ogłosiłem wśród uczniów szkół naszego miasta konkurs fotograficzny pod hasłem „Najpiękniejsze miejsce moich wakacji”.
Z nadesłanych przez uczestników zdjęć jury Redakcji NŻP wybrało najciekawsze prace.
Nagrodami za I, II ,III miejsca były klocki Lego.
Pozostali otrzymali słodkie nagrody – wyróżnienia.

12.09.2013

Program „Po godzinach”

31.08.2013

Delegacja Solidarności wraz z przedstawicielami PIS złożyła wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary walki o wolną Polskę.
Wiązanki składano z okazji 33 rocznicy porozumień sierpniowych z 1980 roku.

20.08.2013

Nowy rok szkolny już za dwa tygodnie. Jak każdego roku prowadzę akcję pomocy dla potrzebujących uczniów z naszego miasta.
W tym roku ufundowałem plecaki szkolne. Akcja realizowana przy pomocy redakcji Życia Pabianic.

20.08.2013

Składam interpelację w imieniu mieszkańca ulicy Wiejskiej w Pabianicach.
Kiedy Starostwo wybudowało chodnik przy tej ulicy rozpoczęły się problemy tego człowieka. Problemem nie jest oczywiście sam chodnik tylko sposób w jaki go wybudowano.

01.08.2013

Uroczyste obchody 69 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Delegacja PIS Pabianice złożyła wiązankę kwiatów ku czci poległych powstańców.

01.07.2013

Początek wakacji. Ogłaszam kolejny wakacyjny konkurs fotograficzny „Najpiękniejsze miejsce moich wakacji”. Drodzy uczniowie … aparaty fotograficzne w dłoń i zapraszam do udziału w konkursie. Główna nagroda klocki LEGO.

28.05.2013

Zdobyłem tytuł „Przyjazny Radny”. To tytuł nadawany w plebiscycie Nowego Życia Pabianic. Zwycięzcę wybierają mieszkańcy w głosowaniu SMS.

Zdobyłem 344 głosy. Dziękuję wszystkim za oddane głosy.
Link do artykułu.


23.05.2013

Sesja Absolutoryjna. PIS głosował przeciw udzieleniu absolutorium Staroście i Zarządowi.


21.05.2013

Kolejny program „Powiat w oczach Radnych”

14.05.2013

Kolejny raz przypominam się Panu Staroście w sprawie, o którą zabiegam od ponad roku. Chodnik przy ulicy 20 Stycznia w Pabianicach od numeru 128 do 166.

Interpelacja

20.04.2013

Ważny moment. Wizyta Prezesa PIS Jarosława Kaczyńskiego w Pabianicach. Byłem jednym z organizatorów spotkania. Tłum ludzi na sali w MOK-u.


28.03.2013

28.03.2013

Kolejna Sesja Rady Powiatu. Złożyłem 5 interpelacji. Jedna z nich dotyczyła sprawy głośnej w ostatnich tygodniach, czyli zdjęcia ze wszystkich dróg powiatowych oznakowania umożliwiającego ustawienie fotoradaru. Jak tłumaczył Komendant Policji miejsca te zostały przez policję określone jako miejsca bezpieczne i funkcjonowanie fotoradaru nie jest tam potrzebne. Moja interpelacja dotyczyła ponownej weryfikacji tych miejsc i pozostawieniu oznakowań na drogach, przy których znajdują się szkoły bez względu na to jak te miejsca wypadają w policyjnych statystykach. Wskazywałem, że statystyki to tylko dane chwilowe i fakt, że w pewnym okresie jest tam bezpiecznie nie oznacza, że nie może tam dojść do przekraczania prędkości.

Członek Zarządu odpowiedzialny za drogi obiecał, że na kolejnym posiedzeniu komisji bezpieczeństwa ruchu drogowego postawi wniosek o ponowne ustawienie znaków fotoradaru przy szkołach.

Kolejny raz poruszyłem też sprawę kuriozalnego i idiotycznego oznakowania na ulicy Piotra Skargi w Pabianicach. Jadąc tą ulicą z bugaju do centrum przy Szkole Podstawowej nr 8 ustawiony jest znak ograniczający prędkość do 40 km/h. Jadąc tą samą ulicą w stronę przeciwną przy Zapole Szkół „Mechanik” ustawiony jest znak ograniczający prędkość do 30 km/h.
Jak poinformowano mnie znak „30” ustawiony jest nielegalnie. Złożyłem wniosek o natychmiastowe zajęcie się tą sprawą przez komisję bezpieczeństwa ruchu drogowego i wydanie nakazu usunięcia nielegalnego oznakowania. O tej sprawie pisały także wcześniej lokalne media


09.03.2013

09.03.2013 kolejna akcja Caritas. Tym razem zbieraliśmy żywność dla potrzebujących w Biedronce na Bugaju. Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Koszyk zapełniony po brzegi a tym samym wiele biednych rodzin będzie mogło otrzymać żywność na najbliższe tygodnie. Wypatrujcie nas także w innych marketach już wkrótce.


05.03.2013

Druga konferencja prasowa radnych PIS Powiatu Pabianickiego. Zapraszamy do oglądania od 2:45


26.02.2013

Kolejna sesja Rady Powiatu. Jako radny znów pytałem Zarząd o sprawy zgłoszone przez mieszkańców powiatu. Wraca jak bumerang sprawa chodnika na ulicy 20 – Stycznia w Pabianicach (od numeru 128 do 164). Mimo moich wielu interpelacji i pism składanych Zarządowi. Mimo faktu , że 1/3 składu Rady Powiatu widzi konieczność tej inwestycji, nie została ona zapisana w budżecie na 2013 rok. Musiałem przełknąć gorzką pigułę, że sprawa tak ważna dla mieszkańców nie zostanie w pozytywny dla Nich sposób załatwiona. Obiecałem jednak, że nie zostawię tej sprawy bez echa. W dniu 27.11.2012 odbyło się posiedzenie Komisji Spraw Obywatelskich , na którym członek Zarządu Powiatu,Pani Wicestarosta (rozumiem w imieniu Powiatu) złożyła obietnicę ,że „sprawa chodnika zostanie wzięta pod uwagę w przypadku , gdy Zarząd będzie dysponował wolnymi środkami” – cytat z protokołu Komisji. ILE JEST WARTE SŁOWO STAROSTY ? Takie pytanie można zadać , jeśli 26.02.2013 na kolejnej sesji Rady Powiatu procedowana jest Uchwała, która zmienia budżet Powiatu na 2013 rok. Zmienia go w taki sposób, że wolne środki finansowe, które się pojawiły Zarząd przeznacza na „Zwiększenie zakresu prac na ulicy 1 Maja ale w Konstantynowie Łódzkim” Zwiększenie obejmuje kwotę 302 000 PLN i będzie za to wybudowany chodnik , zatoczki , miejsca parkingowe. Dodać należy ,że poza wspomnianym zwiększeniem w budżecie 2013 zapisano na remont tej ulicy 750 000 PLN. Teraz Konstantynów dostanie ekstra 302 000 PLN a mieszkańcy ulicy 20-Stycznia w Pabianicach dalej mogą chodzić po błocie. Ile zatem jest warte słowo Starosty ?


19.02.2013

Podsumowanie tematu skrzyżowania ulic 20 Stycznia i Waltera Janke.

Mija ponad pół roku od momentu, kiedy po półtora roku starań , dziesiątek zapytań i interpelacji oraz zbierania podpisów, na skrzyżowaniu ulic 20 Stycznia , Waltera Janke i Myśliwskiej zostały zamontowane podświetlane znaki „Stop” oraz zamontowano tralki na jezdni. Czas na podsumowanie tematu jako całości i czas odpowiedzieć na pytanie czy było warto ?
Na ostatniej sesji w styczniu 2013 zadałem już ostatnie pytanie dotyczące wspomnianego skrzyżowania. Mianowicie poprosiłem o statystyki policyjne dotyczące zdarzeń drogowych (wypadków i kolizji) na wspomnianym skrzyżowaniu. W celu możliwości dokonania porównania poprosiłem o statystyki z okresu lipiec-grudzień 2011 , kiedy to jeszcze sygnalizatorów tam nie było oraz z okresu lipiec-grudzień 2012 kiedy już funkcjonowały. Z danych policyjnych wynika ,że w okresie lipiec-grudzień 2011 odnotowano tam 6 zdarzeń drogowych (w tym 1 wypadek z 1 ranną osobą).
W analogicznym okresie roku 2012 kiedy to funkcjonowały sygnalizatory policja odnotowała w oficjalnych statystykach 3 zdarzenia drogowe (w tym żadnego wypadku i nikt też nie został ranny). Zestawienie statystyk pokazuje, że montaż sygnalizatorów znacząco przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Ilość zdarzeń drogowych spadła o połowę !!!
Statystyki policyjne to jedno, gdyż nie wszystkie sytuacje drogowe są zgłaszane i często kończy się na tzw. „wytrąbieniu” lub podpisaniu stosownych oświadczeń. Ważne jest też zdanie ludzi mieszkających przy opisywanym skrzyżowaniu. W rozmowach z Nimi wszyscy stwierdzają, że od momentu montażu sygnalizatorów już nie słyszą tak często jak wcześniej pisku opon i klaksonów.
Trzeba więc stwierdzić jednoznacznie. Warto było walczyć o tę sprawę.


13.02.2013

Brałem udział w debacie na temat przestępczości w szkołach. Uczestnikiem debaty była także Anna Maria Wesołowska znana z TVN.


31.01.2013

Kolejna sesja Rady Powiatu. Złożyłem 5 interpelacji. Jedną z nich było przejęcie od miasta organizacji imprezy Sylwestrowej w 2013 roku. Z powodu braku środków finansowych miasto nie organizowało Sylwestra w roku 2012 a w 2011 był on bardzo „kameralny”. Uważam, że Powiat powinien przejąć orgaznizację tej zabawy.


29.01.2013

Ogłaszam kolejną (już 5-tą) akcję „Filmowe Ferie”. Zapraszam do odbierania darmowych zaproszeń na dowolny film w kinie Tomi w Pabianicach. Zaproszeń jest 30 i można je odbierać od 29.01 do wyczerpania. Zaproszenia są ważne przez okres ferii zimowych.

Bilety można odbierać w Redakcji Nowego Życia Pabianic na ul. Waryńskiego


15.01.2013

Zwracam się do PGNiG oddział Pabianice w sprawie zgłoszonej przez mieszkańców miasta. Ludzie chcą mieć gaz i chcą za to zapłacić, a gazownia robi problemy. Poparli mnie także radni halina Bakus i Waldemar Flajszer.

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.