2015

28.12.2015

Brałem udział w kolejnej edycji programu „Powiat w oczach radnych” . Tematem odcinka było podsumowanie pierwszego roku kadencji 2014-2018 i omówienie konkretnych dokonań radnego.

radni

27.12.2015

W roku 2011 zgłosiłem do Nadleśnictwa Kolumna sprawę zaniedbanego parkingu Leśnego w Pabianicach. Zniszczone ławki i brak koszy na śmieci sprawiały, że miłe miejsce stało się bardzo zaniedbane. Po mojej interwencji (pisałem o tym w 2011 r) Nadleśnictwo uporządkowało teren. Postawiono kosze na śmieci i odnowiono ławki. Po czterech latach teren znów uległ degradacji. Skierowałem kolejną prośbę do Nadleśnictwa Kolumna w sprawie wyrównania terenu parkingu i dokonania prac konserwacyjnych.

20151227_112011

20151227_112019

20151227_112033

22.12.2015

Kolejnym tematem jaki poruszyłem podczas grudniowej sesji było znów „słynne” rondo. Znaki pionowe ustawione od strony ulicy Myśliwskiej stoją w zasadzie w pasie jezdni (oczywiście wyłączonym z ruchu). Trzy razy już osobiście widziałem sytuację kiedy to kierowca nie zauważył znaku (szara stopa znaku zlewająca się z szarym asfaltem) i dopiero w ostatniej chwili zdołał wykonać manewr ominięcia znaku.
Zgłosiłem pomysł aby pomalować „nóżki” znaków odblaskową farbą.

o1

o2

22.12.2015

Kolejna sesja Rady Powiatu
Poruszyłem sprawy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego. Przy drogach powiatowych bardzo często widać znaki drogowe, które są krzywe lub obrócone. Sytuację tę zgłaszałem już na wcześniejszych sesjach. Przez dwa miesiące nikt się sprawą nie zajął. Tym razem podałem konkretne lokalizacje znaków. Mam nadzieję, że zarządca drogi podejdzie do tematu rzetelnie i szybko znaki zostaną ustawione prawidłowo.

k1

k2

k3

07.12.2015

Kolejna sprawa, o którą zabiegałem jako radny powiatowy znalazła swój finał. Tym razem chodzi o znoszenie barier architektonicznych na powiatowych drogach. Ulica Wspólna w Pabianicach. Obniżony krawężnik, który umożliwia teraz niepełnosprawnym na wózkach poruszanie się chodnikiem. Do tej pory musieli jeździć jezdnią sprawiając niebezpieczeństwo dla siebie i innych bo krawężnik miał 20 cm wysokości i nie było możliwości podjechania wózkiem inwalidzkim. Sprawę zgłosili mieszkańcy ulicy Wspólnej. Młode mamy z wózkami dziecięcymi tez się ucieszą 🙂

1

2

09.11.2015

Chodnik na ulicy 20 Stycznia w Pabianicach już jest gotowy. Sprawa, o którą zabiegałem od 2011 roku znalazła swój szczęśliwy finał. Do doprowadzenia chodnika do leśniczówki pozostało jeszcze koło 250 metrów. Oczywiście złożyłem w stosownym czasie interpelację w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie na 2016 na budowę kolejnego odcinka.
chodnik_2015

20.10.2015

Kolejna sprawa, o którą zabiegałem jako radny przez 3 lata znalazła swój finał. W połowie października rozpoczęła się budowa kolejnego odcinka chodnika przy ulicy 20 Stycznia w Pabianicach. W tym roku zbudowanych będzie około 250 m chodnika. Oczywiście złożyłem w stosownym czasie interpelację w sprawie zaplanowania kolejnych środków na kolejny odcinek w roku 2016. Docelowo chodnik ma sięgać numeru 164.
27.08.2015

Dziś 27.08.2015 Rada Powiatu Pabianickiego przegłosowała uchwałę przeznaczając 60000 PLN na budowę ronda Myśłiwska/Jankego/20Stycznia. Termin realizacji to październik/listopad 2015. Dziękuję wszystkim mieszkańcom miasta, którzy w 2011 roku poparli mój pomysł budowy ronda. Walka trwała długo ale skutecznie. Pozostaję do dyspozycji w innych sprawach wążnych dla lokalnej społeczności.

30.07.2015

Temat ronda powraca kolejny raz. Teraz już w konkretnej postaci. Cieszę się, że udało się sprawę doprowadzić do realizacji.

zdjęcie z portalu epainfo.pl

25.06.2015

Na ostatniej przed wakacjami sesji Rady Powiatu wrócił temat skrzyżowania ulic 20 Stycznia i Myśliwskiej. Temat wiele razy opisywany na mojej stronie. Po 4 latach Starosta raptem zmienia zdanie i widzi potrzebę budowy ronda w tym miejscu 🙂

zdjęcie z portalu epainfo.pl

27.06.2015

Bełchatów, konwencja Premier Beaty Szydło. Byliśmy, widzieliśmy … czuliśmy klimat zwycięstwa.
20.06.2015

Dziś 20.06.2015 Warszawa została zalana morzem autokarów z całej Polski. Odliczyły się wszystkie Województwa i Powiaty. Dziś Prawo i Sprawiedliwość na konwencji na Torwarze rozpoczęło marsz po zwycięstwo w jesiennych wyborach.
Na konwencji przed 7000 tyś publicznością wewnątrz i kolejnymi tysiącami przy telebimach na zewnątrz hali wystąpili: Prezes Jarosław Kaczyński, Prezydent Andrzej Duda i … Premier Rządu Polskiego (po jesiennych wyborach) Beata Szydło. Cieszę się, że mogłem być świadkiem tych wydarzeń.


13.06.2015

Przed meczem derbowym Pabianic odbył się mecz samorządów POWIAT vs Miasto. W 33 stopniowym upale zawodnicy dali z siebie wszystko. Mecz wygrało Miasto w rzutach karnych. Grałem w drużynie POWIATU z numerem 16.

01.06.2015

Z okazji Dnia Dziecka ufundowałem 20 voucherów do kina Tomi. Vouchery zostały rozdane chętnym uczniom miejskich i powiatowych szkół.

26.05.2015

W teatrze Jaracza w Łodzi odbyła się gala, na której przyznano tytuły Samorządowca roku 2015. Miło mi poinformować, że w powiecie pabianickim tytuł ten przypadł mojej skromnej osobie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy oddali na mnie swój głos.22.05.2015

Członkowie i sympatycy Ruchu Lecha Kaczyńskiego Powiatu Pabianickiego uczestniczyli w spotkaniu z Andrzejem Dudą w Bełchatowie.

16.05.2015

Radni PIS Powiatu Pabianickiego aktywnie uczestniczą w kampanii wyborczej przed II turą wyborów prezydenckich.
Sądząc po ilości rozdanych ulotek i materiałów wyborczych oraz po reakcjach mieszkańców miasta niedziela 24 maja 2015 powinna być PIĘKNA 🙂

03.05.2015

3 maja 2015 w 224 rocznicę uchwalenia Konstytucji wspólnie z członkami PIS Pabianice braliśmy udział w powiatowo-miejskich uroczystościach. Po mszy delegacje złożyły kwiaty pod Pomnikiem Legionisty.

zdjęcie z portalu epainfo.pl

30.04.2015

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu po prawie 2 latach mojej „walki” i starań Rada podjęła uchwałę przeznaczając kwotę 6000 PLN na zakup psa patrolowo-tropiącego dla komendy policji w Pabianicach. Nowy pies z pewnością przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.

13.04.2015

Wspólnie z Posłem na Sejm RP Piotrem Polakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej w Pabianicach brałem udział w konferencji prasowej poświęconej obietnicom z roku 2010, które składał Bronisław Komorowski jako kandydat na urząd Prezydenta RP. Najważniejsze sprawy dotyczyły deklarowanego przez Komorowskiego braku zgody na podniesienie wieku emerytalnego do 67 roku życia, deklarowany brak zgody na podniesienie podatku Vat. Deklaracje były tylko na użytek kampanii wyborczej. Już jako Prezydent RP Komorowski ochoczo podpisał obie ustawy.

zdjęcie z portalu www.nowezyciepabianic.pl

31.03.2015

Kolejnym tematem jaki poruszałem podczas sesji jest temat nauczania integracyjnego. W mieście mamy szkoły podstawowe integracyjne (SP 1, SP 8, SP 9). Po ukończeniu podstawówki uczniowie kontynuują naukę w Gimnazjum (integracyjnym) nr 3 czyli w mojej szkole. Problem zaczyna się w momencie kiedy uczniowie kończą gimnazjum. Od wielu lat powiat nie tworzył klas integracyjnych. Były małe próby w ZS 2 ale na próbach się zakończyło. Uczniowie niepełnosprawni zatem stoją przed murem urzędniczej niemocy. Gdy pytałem zarząd powiatu w tej sprawie otrzymałem odpowiedź, że „nie było zainteresowania taką klasą, nie było chętnych uczniów”. Ta odpowiedź jest sprzeczna z moja wiedzą w tym temacie. Rodzice bardzo chcą takich klas w szkołach ponadgimnazjalnych. Każdego roku tylko GIM 3 kończy 10 – 15 osób z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego. Wierzyć się nie chce i jest to statystycznie niemożliwe, żeby z tej 15 osób minimum 3 (tyle potrzeba zgodnie z przepisami) nie chciały kontynuować nauki w klasie integracyjnej w szkole ponadgimnazjalnej.
Członek Zarządu Pani Irena Grenda obiecała temat jeszcze raz zbadać i postawić na Zarządzie.
Trzeba także wspomnieć, że za uczniem z orzeczeniem idą ogromne pieniądze dla organu prowadzącego. Znam przykład uczennicy, której odmówiono przyjęcia do 1 LO w Pabianicach i będzie uczęszczać do liceum w Łodzi. Tam widać potrafią zadbać o niepełnosprawne dzieci oraz o finanse własne. Subwencja oświatowa na tę uczennicę to blisko 60 tyś PLN rocznie. Zatem przez trzy lata nauki Łódź weźmie prawie 200 tyś z budżetu państwa a powiat pabianicki tyle straci.
Uważam, że koniecznie trzeba podjąć działania aby dać możliwość uczniom niepełnosprawnym do kontynuacji nauki w szkolach ponadgimnazjalnych naszego powiatu.

31.03.2015

Temat ulicy 20 Stycznia odsłona 152… 🙂 Po wielu kolejnych akcjach, zbieraniu podpisów, konferencjach z udziałem mediów w temacie chodnika na 20 Stycznia mamy sukces. Podczas sesji Rady Powiatu Starosta obiecał, że w 2015 roku inwestycja zostanie zrealizowana (pewnie w części). Przy okazji składania tej obietnicy „awansowałem” na stanowisko Pierwszego Showmana Rady. Tak stwierdził Starosta. To za przyczyną moich dość intensywnych działań w sprawie chodnika dla mieszkańców. Najważniejsze, że cel został osiągnięty, z obietnic Starostę rozliczymy.
A co się tyczy tytułu Showmana to lepiej już być Showmanem niż Shogunem 🙂

08.03.2015

Wracam do tematu z roku 2011, kiedy to poruszyłem zagadnienia związane ze skrzyżowaniem 20 Stycznia/Myśłiwska/Jankego w Pabianicach. Po 2 latach walki i przekonywania, że jest to miejsce szczególnie niebezpieczne zamontowano migające STOPy i spowalniacze od strony Myśliwskiej i Jankego. Oczywiście poprawiło to poziom bezpieczeństwa. W statystykach policyjnych ilość kolizji i wypadków w tym miejscu spadła o około 50%. Pisałem o tym jakiś czas temu.
Chodzi jednak o inny temat. Wydano sporo pieniędzy na zamontowanie znaków, wysięgników itd. Są miejsca, gdzie poradzono sobie z tematem prościej i znacznie taniej. W Łodzi na skrzyżowaniu Kusocińskiego i Juszczakiewicza, które też łączy kilka dróg o różnej szerokości zrobiono minirondo. Ruch jest płynny a zasady pierwszeństwa jasne i proste. Gdy ja poruszałem temat ronda w odpowiedzi poinformowano mnie, że się nie zmieści. W Łodzi się widać zmieściło.

Widok skrzyżowania z 2014 w czasie remontu drogi

Obecny widok skrzyżowania 2015 – minirondo i płynnie można jechać

28.02.2015

Każdego roku w maju odbywają się Dni Powiatu. Impreza dość sympatyczna, sporo mieszkańców miasta chętnie w niej uczestniczy. Organizacja imprezy też jest w mojej ocenie poprawna jak na możliwości i finanse, którymi dysponuje nasz powiat. Od 3 lat próbujemy wspólnie z Radnym Waldemarem Flajszerem dokonać drobnej ale ważnej zmiany. Chcemy aby to mieszkańcy mogli decydować jaka gwiazda wystąpi na scenie. Myśleliśmy o zorganizowaniu sondy gazetowej czy portalowej. Jeśli ludzie sami wybiorą gwiazdę to więcej osób przyjdzie na koncert. Więcej osób to większe zarobki dla sprzedawców i właścicieli budek z kiełbasą itd. Więcej osób na koncercie to też większy sukces medialny imprezy. Niby to takie proste ale władza wie lepiej. Żadnej sondy nie będzie.

24.02.2015

Lokalne media kolejny raz piszą o sprawie, o którą zabiegam jako radny. Chodnik przy ulicy 20 Stycznia został już chyba odmieniony przez wszystkie przypadki. Mieszkańcy ulicy z pewnością nie odpuszczą ważnego dla siebie tematu.
W artykule prasowym wypowiada się także starosta Pan Krzysztof Habura. Z wypowiedzi wynika, że Zarząd będzie wnioskował do Rady Powiatu o zmiany w budżecie aby środki na inwestycję (lub część) znalazły się jeszcze w 2015 roku.
Zobaczymy czy starosta dotrzyma słowa. Ja swojego słowa danego mieszkańcom ulicy dotrzymałem i kolejny raz złożyłem interpelację w Ich sprawie.

20.02.2015

Nowa kadencja i znów wraca temat chodnika przy ulicy 20 Stycznia w Pabianicach. Mieszkańcy ulicy są już zmęczeni brakiem reakcji władz powiatu na ich problemy. Ponownie zebraliśmy podpisy wszystkich właścicieli posesji i ponownie zostaną one dołączone do interpelacji, którą złożę na najbliższej sesji Rady Powiatu.

19.02.2015

Uczestniczyłem w konferencji prasowej wspierającej kandydata PIS w wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej Pana
Dariusza Wypycha.

zdjęcie z serwisu www.nowezyciepabianic.pl

17.02.2015

Kolejny raz powraca temat chodnika na ulicy 20 Stycznia w Pabianicach. Właściwie to braku chodnika. Składałem w tej sprawie wiele interpelacji począwszy od 2011 roku. To co udało się uzyskać do tej pory to powstały (już prawie) nowe plany na budowę chodnika. Nowe plany mają także uwzględniać kwestię odwodnienia terenu. Mieszkańcy ulicy 20 Stycznia czują się jednak zapomniani przez władze powiatu. Zorganizowali spotkanie aby zwrócić uwagę władz na swoje problemy.

23.01.2015

W Pabianicach odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem Dudą, kandydatem PIS na Prezydenta RP
error: Proszę nie kopiować zawartości strony.