2017

30.12.2017

Życząc Państwu Szczęśliwego Nowego 2018 Roku . . . pamiętajmy o naszych czworonogach, dla których Sylwestrowa Noc nie jest tak miła jak dla nas . . .
Szczęśliwego Nowego Roku Są tu jacyś miłośnicy zwierząt ? Serdecznie wszystkich pozdrawiam

27.12.2017

Kolejnym tematem, o który interpelowałem podczas sesji Rady Powiatu 21.12.2017 jest temat strzelnicy sportowej.
Od stycznia 2018 rusza program MON dotyczący budowy strzelnicy w każdym powiecie. Moją intencją jest aby i nasz powiat przystąpił do tego programu. Można otrzymać dofinansowanie do 80 % kosztów budowy nowej strzelnicy. Wskazałem jako możliwe miejsce lokalizacji tereny po wyburzonych warsztatach przy ZS1 w Pabianicach. Zmieści się tam i strzelnica i … basen … może kiedyś
Co Państwo sądzicie w temacie budowy nowej, profesjonalnej strzelnicy w Pabianicach. Profesjonalnej czyli takiej gdzie można strzelać także z ostrej amunicji.

Zdjęcie z portalu epainfo.pl

Zdjęcie z portalu pabianice.tv

23.12.2017

Zdrowych, pogodnych i spokojnych Świąt dla wszystkich Znajomych
Wesołych Świąt

21.12.2017

Tak jak obiecałem wracam do tematu ronda Nawrockiego/20 Stycznia w Pabianicach. Dziś podczas sesji Rady Powiatu ponownie złożyłem interpelację w tej sprawie. Wykonując mandat radnego uważam, że trzeba działać dla mieszkańców. To Oni nas wybrali na radnych i to dla dobra ludzi mamy pracować. Teraz ruch po stronie Zarządu Powiatu. Czy głos mieszkańców będzie dla nich ważny ? Co sądzicie Państwo na ten temat ?

Zdjęcie z portalu epainfo.pl

17.12.2017

W kadencji 2014-2018 wiele tematów, o które zabiegałem jako radny udało się zrealizować. Są także tematy takie, o które trzeba jeszcze powalczyć. Od ponad roku czynię starania o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Nawrockiego/20 Stycznia w Pabianicach. Mieszkańcy miasta zgłaszają to miejsce jako niebezpieczne. Kierowcy narzekają na trudności przy skręcie w lewo z podporządkowanej 20 Stycznia. Składałem już kilka interpelacji w tej sprawie ale ciągle jest to walenie głową w mur.
Tematu nie odkładam jednak na półkę „niemożliwe do realizacji”.
Wracamy do tematu tego skrzyżowania, naszym zdaniem powinna tam funkcjonować sygnalizacja świetlna lub może małe rondo.
Co myślicie Państwo o takim rozwiązaniu?
Czekamy na Państwa opinie.

14.12.2017

Nie, to nie kręcą nowej serii Komisarz Alex . . . Dziś miałem przyjemność spotkać się z żywym efektem moich interpelacji. Pies Ares to efekt moich zabiegów i starań jako radnego Rady Powiatu. Pies już się zadomowił w KPP Pabianice i jest w służbie od pół roku. Jest psem patrolowo-tropiącym, do tej pory nasza komenda nie miała takiego psa i trzeba było w razie potrzeby ściągać psa z Łodzi co znacznie wydłużało czas interwencji. Moje starania o Aresa trwały prawie rok ale udało się

Zdjęcie z portalu pabiaNICE.tv

11.12.2017

Z opóźnieniem dwóch tygodni ale dziś zaświeciły lampy led przy przejściu dla pieszych na Roweckiego przy markecie B. Starosta twierdzi, że to PGE miało awarię tak długo. Jedno z najciemniejszych przejść dla pieszych w mieście stało się bezpieczniejsze. Teraz najgorzej jest na Moniuszki moim zdaniem. Cieszę się, że kolejny temat o jaki zabiegałem jako radny wspólnie z Katarzyna Miękina Waldemar Flajszer Monika Cieśla Piotr Różycki został zrealizowany . . . do końca.
Ps. Jest wiele głosów, że lampy ustawione pod kątem oślepiają kierowców. Jest w tym sporo racji ale to już inwencja twórcza wykonawcy i projektanta. Tematem tym zajmiemy się na kolejnych sesjach Rady Powiatu.

09.12.2017

Sobota pod znakiem pomocny dla potrzebujących. Kolejny raz uczestniczę w akcji Caritas „Tak, Pomagam”. Koszyk wypełniony trzy razy podczas naszego dyżuru. Dziękuję mieszkańcom Pabianic za wielkie serce a wolontariuszom za poświęcony czas i pracę 🙂

22.11.2017

Kolejna sprawa, o którą zabiegałem jako radny wspólnie z Waldemar Flajszer, Monika Cieśla, Katarzyna Miękina, Piotr Różycki znajduje właśnie swój szczęśliwy finał. Przy ulicy Roweckiego w Pabianicach montowane jest dodatkowe oświetlenie led przy przejściach dla pieszych na wysokości Gryzla i marketu B.
Walka o poprawę bezpieczeństwa trwała prawie rok … ale się udało. Bezpieczeństwo mieszkańców, zwłaszcza dzieci z okolicznych szkół jest najważniejsze.
Uważam, że takie doświetlenie przejść konieczne jest jeszcze w wielu miejscach w mieście.

Artykuł na portalu EPAINFO.PL

Artykuł na portalu pabiaNICE.pl

11.11.2017

11.11.2017 brałem udział w obchodach 99 rocznicy odzyskania niepodległości.

03.11.2017

Uczestniczyłem w proteście mieszkańców ulicy Nowowolskiej w Pabianicach w związku z funkcjonującym na ich osiedlu wysypiskiem śmieci. TVP Info „To jest temat” prowadziła relację live.

01.11.2017

Kolejny raz uczestniczyłem w corocznej kweście na rzecz odnowy zabytkowych pomników na cmentarzu w Pabianicach. Serdecznie dziękuję wszystkim darczyńcom.

31.10.2017

Rozpoczęła się wielka zbiórka żywności dla psów ze schroniska w Pabianicach.Cieszę się że mogłem wesprzeć tak szczytną akcję.

26.10.2017

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu poruszałem kilka spraw.
Jedna z nich to pomysł zorganizowania w powiecie foodsharing-u. System działa w 30 miastach w Polsce (np. Łódź, Warszawa, Bydgoszcz), polega na ustawieniu dużej przemysłowej lodówki w miejscu publicznym, gdzie każdy kto ma nadmiar żywności (zdatnej do spożycia) może ją tam przynieść a każdy potrzebujący może żywność z takiej lodówki pobrać. Wszystko za darmo i dyskretnie.
Druga sprawa to zwróciłem się do Starosty w sprawie zorganizowania w 2018 roku strefy kibica w związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej. Takie strefy organizowane się np. w Sieradzu czy Aleksandrowie Łódzkim. Moja interpelacja jest kompatybilna z podobną jaką złożył radny Rady Miejskiej Rafał Madaj w zeszłym miesiącu. Moim zdaniem koszt organizacji takiej strefy przy wspólnej organizacji przez powiat i miasto jest możliwy do udźwignięcia finansowego. Z pewnością dla kibiców naszej reprezentacji z Pabianic i Powiatu Pabianickiego byłby to fajny czas spędzony na wspólnym, kulturalnym i rodzinnym kibicowaniu.

Foodsharing

23.09.2017

Na sierpniowej sesji Rady Powiatu podniosłem problem Domu Pomocy Społecznej w Pabianicach prowadzonego przez Powiat Pabianicki. Pytałem o odchodzenie z pracy Pań Pielęgniarek, których zarobki są sporo niższe od Pielęgniarek pracujących w szpitalu czy przychodni. Zbyt mała ilość personelu medycznego powoduje moim zdaniem zagrożenie zdrowia i życia podopiecznych DPS. Podniosłem problem funkcjonowania tylko jednej Pielęgniarki podczas opieki nocnej. Moje pytania wynikały z wiedzy jaką posiadłem zapoznając się z raportem Rzecznika Praw Obywatelskich z kontroli przeprowadzonej także w DPS w Pabianicach. Dwa dni temu Starosta Pabianicki zwołał „ustawkę” bo konferencją tego nazwać nie można (niestety zaproszony nie zostałem) … w DPS właśnie i zarzucił mi podawanie nieprawdziwych informacji na temat zbyt małej obsady personelu medycznego w DPS w Pabianicach. Zamieszczam zatem wyciąg (fragment) protokołu z kontroli …, najważniejsze to … czytać ze zrozumieniem …

zdjęcie z serwisu pabianice.tv

08.09.2017

Przejście dla pieszych właśnie jest robione przy ulicy Dolnej. Kolejna sprawa, o którą zabiegałem dla mieszkańców zrealizowana 🙂
Ps.
Żeby było wszystko jasne. Jako radny na prośbę wielu mieszkańców ulicy Dolnej i okolic zabiegałem o wytyczenie przejścia dla pieszych na wysokości właśnie ulicy Dolnej … przejścia do funkcjonującego tam marketu (nazwy nie wymieniam). Z progami zwalniającymi, poduszkami itd nie mam nic wspólnego … to mieszkańcy „dostali” od zarządcy drogi 😞


zdjęcie z serwisu zyciepabianic.pl

31.08.2017

Upominam się o prawa osób starszych.


zdjęcie z serwisu pabianice.tv

25.08.2017

Chodnik na 20 Stycznia, sprawa, o którą zabiegałem jako radny już prawie jest gotowy i dochodzi prawie do granic miasta.
Kolejna sprawa, o którą zabiegałem dla mieszkańców … zrealizowana

15.08.2017

Wspólnie z Senatorem RP Maciejem Łuczakiem oraz radnymi RM i RP złożyliśmy kwiaty pod Pomnikiem Legionisty w Pabianicach z okazji
Święta Wojska Polskiego.

01.08.2017

Dziś 1 sierpnia oddaliśmy hołd Powstańcom Warszawskim w 73 rocznicę wybuchu powstania.

20.07.2017

Jako radny podjąłem interwencję w sprawie źle oznakowanego przejścia dla pieszych Bracka/20 Stycznia w Pabianicach. Zarządca drogi (starosta) poprawił oznakowanie (szkoda, że dopiero po prawie 2 miesiącach) … okazuje się, że takich miejsc jest znacznie więcej … Jak to mówią kropla drąży skalę … może uda się coś zmienić dla wspólnego bezpieczeństwa … pieszych i kierowców …

zdjęcie z serwisu pabianice.tv

14.07.2017

Pojawia się światełko w tunelu w sprawie ronda na Warszawska/Nawrockiego/Sikorskiego. Miejsce to zostało wpisane do programu „Likwidacja Miejsc Niebezpiecznych województwa łódzkiego” …

12.07.2017

Od 2011 roku jako radny zabiegałem o budowę chodnika na 20 Stycznia w Pabianicach …
Wybudowano po ciężkiej walce 2 odcinki doprowadzając chodnik do leśniczówki …
Kilka dni temu rozpoczął się kolejny już trzeci etap budowy … od leśniczówki w stronę granic miasta.
W moich planach jest ścieżka rowerowa … do Sereczyna … będę zabiegał o ten temat.
Kto jest ZA ścieżką … proszę o wsparcie
🙂

06.07.2017

Wraz z grupą radnych oraz mieszkańców powiatu Pabianickiego i Łaskiego brałem udział w spotkaniu z Prezydentem Stanów Zjednoczonych. Wizyta bardzo ważna dla naszego kraju.

26.06.2017

Sprawa ronda na Warszawskiej zaczyna nabierać tempa. GDDKiA także widzi konieczność budowy ronda w tym miejscu.


zdjęcie z serwisu epainfo.pl

zdjęcie z serwisu pabianice.tv

10.06.2017

Kolejny, już XVII Rajd Rowerowy rozpoczynający jubileuszowe 40 Dni Pabianic. Wspólnie z Senatorem RP Maciejem Łuczakiem ufundowaliśmy jedną z głównych nagród. Wspaniały rower.

01-06-2017

Dziś podczas sesji Rady Powiatu poruszyłem temat ważny dla wielu kierowców. Mianowicie chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej/Nawrockiego/Sikorskiego w Pabianicach. Temat ponad rok temu zgłaszała radna miejska Monika Cieśla. To newralgiczne skrzyżowanie w mieście korkuje się każdego dnia, a skręcenie w lewo z Nawrockiego w Warszawską lub z Sikorskiego w godzinach szczytu graniczy z cudem. O godzinie 16.00 korek na ulicy Sikorskiego często sięga aż do ul. Modrzewiowej. Teraz kiedy nie jeździ tramwaj jest szansa na jakieś ruchy w tym temacie. Ulica Warszawska i Sikorskiego to oczywiście drogi w zarządzie GDDKiA. Od czegoś jednak trzeba zacząć i potrzeba oddolnej inicjatywy w postaci chociażby uchwały intencyjnej Rady Powiatu oraz Rady Miejskiej w celu zwrócenia uwagi GDDKiA na ważną dla lokalnej społeczności sprawę. Liczę na wparcie radnych z innych klubów 🙂


zdjęcie z serwisu epainfo.pl

20.05.2017

Od kilku lat jako radny walczę o ścieżkę rowerową na ul. 20 Stycznia w Pabianicach … o odtworzenie ścieżki z lat 70-tych … przy linii lasu w kierunku Sereczyna i dalej aby mieszkańcy miasta mogli bezpiecznie jeździć rowerem …
Pojawiło się światełko w tunelu.

18.05.2017

Kolejny temat, o który zabiegałem jako radny znajdzie swój szczęśliwy finał. Po ponad półrocznej walce o poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych na Roweckiego nasz głos został wysłuchany.


Zdjęcie z portalu epainfo.pl


Zdjęcie z portalu pabianice.tv

13.05.2017

Wspólnie z radnym Piotrem Różyckim zorganizowaliśmy wyjazd grupy osób z Pabianic na Mistrzostwa Świata na żużlu na Stadionie Narodowym.

03.05.2017

Brałem udział w uroczystościach upamiętniających 226 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
02.05.2017

Brałem udział w I Patriotycznym Rajdzie Rowerowym. 30 km, 150 uczestników i piknik rodzinny na zakończenie rajdu w Bychlewie

foto epainfo.pl

24.04.2017

Dziś wspólnie z Senatorem RP Maciejem Łuczakiem oraz radnymi z naszego klubu z rady miejskiej i rady powiatu brałem udział w akcji sadzenia drzew w lasach w okolicy Chechła 2.
Pracowaliśmy w pocie czoła i posadziliśmy około pół hektara nowego lasu. Dobry uczynek wobec przyrody zaliczony
Przyjedziemy w to miejsce za 30 lat i zobaczymy nasze DZIEŁO

 

 

24.04.2017

Dziś lokalna prasa podsumowała połowę kadencji Rady Powiatu. Cieszę się, że znalazłem się na podium (2 miejsce) najaktywniejszych radnych tej rady.

02.04.2017

W 2017 roku Powiat Pabianicki będzie modernizował chodnik przy wieżowcach na Nawrockiego w Pabianicach. Wspólnie z radnymi Piotrem Różyckim i Łukaszem Stenclem walczymy aby przy okazji modernizacji chodnika zwiększyć ilość miejsc parkingowych o 40 miejsc.

30.03.2017

Podczas sesji Rady Powiatu jedną ze spraw, którą poruszałem był zalegający piasek po zimie na drogach powiatowych. Pomijając walory estetyczne tego zjawiska jest to także niebezpieczne. Niebezpieczne zwłaszcza dla motocyklistów, którzy wraz z wiosną wyruszyli na drogi. Taki piasek niepotrzebnie także niszczy powłoki lakiernicze samochodów przy mocniejszym wietrze. Sytuację zapiaszczonych po zimie dróg zauważałem już długi czas temu. Jako rozwiązanie problemu proponowałem aby podczas ogłaszania przetargu na zimowe utrzymanie dróg powiatowych jednym z warunków dla firm startujących w przetargu było posprzątanie na wiosnę piasku, który zimą zostanie wysypany na drogę. Niestety mój pomysł nie znalazł akceptacji ze strony Zarządu powiatu.

17690933_1280918328610492_353648749_n 17578059_1280918558610469_1907815902_n 17670519_1280918661943792_1019406780_o

25.03.2017

Uczestniczyłem jak każdego roku o tej porze roku w akcji Caritas „Tak, Pomagam”. Wspólnie z wolontariuszami zbieraliśmy żywność dla potrzebujących. Udało się zebrać kilkaset kilogramów żywności.

17458385_1276129782422680_5838110545628728512_n
17424724_1276129835756008_5090638947638199753_n
17498611_1276129869089338_2407350582409692161_n

24.03.2017

Brałem udział w otwarciu szkolnego ośrodka egzaminacyjnego w zawodzie higienistka stomatologiczna w ZS3 Pabianice. Oferta szkolna Powiatu Pabianickiego powiększyła się o ciekawy zawód.

17506523_1275476335821358_1294650026_n 17467690_1275476385821353_1357459884_n 17506451_1275476442488014_298065289_n

02.03.2017

Ludzie piszą, że jest potrzeba … a Starosta mówi, że „Nie ma takiej potrzeby”…
alkomat-pijany-2

Zdjęcie z portalu EPAINFO.PL

01.03.2017

1 marca 2017 brałem udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Wielkim zaszczytem było dla mnie spotkanie z ostatnim żyjącym Żołnierzem Niezłomnym w Pabianicach Kapitanem Leszkiem Maciaszkiem.

zw

20.02.2017

Zainspirowany przez mieszkańców dziś jako radny powiatu złożyłem pisemną interpelację w sprawie zainstalowania na KPP Pabianice stacjonarnego alkomatu. Skoro wielu świadomych obywateli chce zbadać sobie stan trzeźwości przed wejściem do samochodu jako kierowca to uważam, że trzeba Im dać taką możliwość. Na innych komendach takie automaty funkcjonują od wielu lat. Aparat nie wymaga asysty policjanta … nie odrywa go od obowiązków … Każdego roku Powiat Pabianicki (i chwała mu za to) współfinansuje zakup radiowozu lub innego sprzętu. W roku 2016 na moją interpelację Powiat zakupił psa tropiącego … Może teraz czas na stacjonarny alkomat ?

alkomat_1

aklomat_2

06.02.2017

Warto było marznąć miesiąc temu przeprowadzając w koszulce odblaskowej mieszkańców osiedla bezpiecznie przez ul. Roweckiego. Przyniosło to pozytywne efekty. Dziś krąg osób popierających sprawę poprawy bezpieczeństwa pieszych na tej ulicy się powiększa … Dziś live z Pabianic w sprawie ul. Roweckiego … TVP3 Łódź … cieszą mnie osobiście słowa eksperta na końcu wejścia … „doświetlenie lampami LED … jest najlepszym rozwiązaniem”

tvp3

01.02.2017

Podczas dzisiejszej sesji Rady Powiatu zjednoczyliśmy siły w sprawie wytyczenia nowych przejść dla pieszych na ulicy Myśliwskiej (przy Dolnej, dojście do marketu) – to mój pomysł oraz przy ryneczku na Bugaju na Roweckiego – to pomysł radnego Arkadiusz Jaksa. Pierwszy raz od baaaardzo długiego czasu radni z różnych ugrupowań wspierają się wzajemnie 🙂
Zaczyna mi się to nawet podobać 🙂

Mysliwska

01.02.2017

Co prawda nie jest to do końca spełnienie moich oczekiwań jeśli chodzi o poprawę bezpieczeństwa pieszych w tym miejscu ale ważne, że coś zaczęło się dziać w dobrym kierunku …
grota-kocie-oczy-640x390
Zdjęcie z portalu epainfo.pl

24.01.2017

Znów w prasie wraca temat przejść dla pieszych na Myśliwskiej i Roweckiego w Pabianicach.

20170124_150215

22.01.2017

Na sesji styczniowej przypomniałem się z interpelacją z marca 2014 o wytyczenie dodatkowego przejścia dla pieszych przez ulicę Myśliwską w Pabianicach. Przejście na wysokości ulicy Dolnej (sprawa zgłoszona przez mieszkańców). Setki osób każdego dnia chodzą tędy do marketu na I (nazwy nie wymienię bo zębaty doniesie za kryptoreklamę). Oczywiście jak to zwykle bywa na pomysł radnego opozycji … usłyszałem …NIE DA SIĘ !!! Teraz wspólnie z Arkadiusz Jaksa walczymy o normalność i wytyczenie przejść dla pieszych na Myśliwskiej (przy Dolnej) i na Roweckiego przy rynku ( to pomysł radnego Jaksy) Panie Starosto … może teraz się … DA ???

37022_photo
Zdjęcie z portalu www.zyciepabianic.pl

11.01.2017

Dziś z kilkoma radnymi z powiatu i miasta oraz mieszkańcami ponownie chcemy przypomnieć Panu Staroście o niebezpiecznych bo źle oświetlonych przejściach dla pieszych na Roweckiego (przy Gryzla i przy Biedronce). Dziś udało się nam (ubranym w kamizelki) bezpiecznie przeprowadzić przez jezdnię kilkadziesiąt osób. Niestety w dwóch przypadkach doszło do sytuacji niebezpiecznej i samochód hamował z piskiem opon. Skoro nawet w kamizelce pieszy nie jest widoczny … to co dopiero bez kamizelki.
Starosta obiecał działania (3 tyg temu) … do dziś niestety cisza 😞

01_2017

zdjęcie EPAINFO.PL
http://pabianice.tv/by-bylo-bezpieczniej/

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.