2019

19.12.2019

W imieniu wielu mieszkańców miasta i swoim składałem jakiś czas temu interpelację w temacie wytyczenia przejścia dla pieszych na ulicy Grobelnej w okolicy centrum handlowego.
Od dziś będzie tam bezpieczniej dla pieszych.

06.12.2019

W piątkowy Mikołajkowy wieczór kolejny raz brałem udział w akcji Caritas „Tak, Pomagam”
Wspólnie z wolontariuszami z SP 16 w Pabianicach zbieraliśmy żywność w jednym z marketów w mieście.
Wielkie podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy dziś byli bardzo hojni 💪😍🎅🙏

04.12.2019

Udało się
Wspólnie z grupą miłośników dwóch kółek reaktywujemy Sekcję Motorową w PTC Pabianice. Dziś Zarząd klubu podjął pozytywną decyzję w tym temacie 💪😎🛵
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu. Bez względu czy masz motor 50 ccm czy 1800 ccm lub inny pojazd. Wszyscy są mile widziani.

25.11.2019

Na nadzwyczajnej Sesji RM zwołanej na wniosek Prezydenta radni Koalicyjni (PO-KO) zafundowali mieszkańcom miasta podniesienie podatków od nieruchomości do maksymalnej przewidzianej prawem wysokości. Tak wyglądają „gospodarskie” rządy w Pabianicach. Poniżej imienny wykaz głosowań:
Więcej na stronie epainfo.pl

02.11.2019

To już 13 zbiórka na odnowę zabytków cmentarza w Pabianicach.
Dziękuję wszystkim darczyńcom.

24.10.2019

Małymi krokami i może się uda. Jest szansa na powstanie Animal Patrolu 🐶🐩🐅 przy Straży Miejskiej w Pabianicach. Takie formacje działają w wieku miastach w kraju i są bardzo potrzebne.
W tej sprawie złożyłem jakiś czas temu interpelację.
Odpowiedź jest pozytywna . . . ale 💰💰

14.10.2019

W wielu miastach w kraju w strukturach Straży Miejskiej funkcjonuje Animal Patrol. Może doczekamy się takiego rozwiązania w Pabianicach. W tej sprawie złożyłem jakiś czas temu jako radny interpelację do Prezydenta miasta.
Widać, że istnieje realna potrzeba takiego rozwiązania.

04.10.2019

Głos w budżecie obywatelskim 2020 oddany 😎💰
Sprawdziłem też jak ma się projekt z budżetu 2019, którego byłem wnioskodawcą wspólnie z Małgorzatą Stachelską.
Plac zabaw Wyspa Piratów w SP 16 rośnie w oczach. Trzymam kciuki Ilona Paszkiewicz za szybkie zakończenie inwestycji 😍💪👍

02.10.2019

Po mojej interpelacji w sprawie poprawy bezpieczeństwa pieszych na ul. Grobelnej w Pabianicach coś drgnęło … będzie nowe przejście dla pieszych na wysokości wejścia do CH Tkalnia, tak informuje epainfo.pl
Choć to wersja minimum to cieszę się, że problem został zauważony przez władze miasta.
Ps. Czekam na oficjalną odpowiedź na interpelację … już jest po terminie kilka dni 🙂 Widać prasa wie wcześniej.

28.09.2019

Dzień kończymy w OSP Mierzączka Duża, gdzie Tomasz Kmin wraz z Panią Wójt Gminy Dłutów Grażyna Maślanka-Olczyk oraz Lokalna Grupa Działania zorganizowali Rodzinny Piknik na zakończenie lata. Podczas pikniku reprezentowałem Urząd Marszałkowski i Marszałka WŁ Grzegorz Schreiber, który objął patronat nad tym wydarzeniem.

28.09.2019

Pracowita sobota. Wspólnie z Posłem na Sejm RP Krzysztofem Ciebiadą oraz właścicielem CH Tkalnia otworzyliśmy Kino Helios w Pabianicach.

27.09.2019

Jeszcze jako radnemu Rady powiatu pabianickiego udało mi się pomóc KPP Pabianice i zakupiono tak potrzebnego do służby psa patrolowo-tropiącego.
Teraz jako radny Rady Miejskiej podjąłem działania aby KPP Pabianice wzbogaciło się o kolejnego czworonoga. Tym razem potrzebny jest pies szukający narkotyków. Obecnie nasza komenda nie dysponuje takim. Poprzedni zakończył już służbę.
Interpelacja w tej sprawie złożona na ręce Pana Prezydenta. Liczę na pozytywny odzew.

21.09.2019

Święto 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku. Otwarcie zmodernizowanego pasa startowego przygotowanego dla największych samolotów.
Podczas tego wydarzenia reprezentowałem Urząd Marszałkowski w Łodzi i Marszałka WŁ Grzegorza Schreibera.

12.09.2019

W dniu dzisiejszym Marszałek WŁ Grzegorz Schreiber powołał mnie do składu Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego. Dziś także odbyło się pierwsze posiedzenie, na którym wybrano mnie na delegata na Konwent Krajowy.
Cieszę się, że Pabianice mają liczną reprezentację w składzie Rady.
Klaudiusz Majtka, Renata Uznańska-Bartoszek, Dorota Pędziwiatr reprezentując różne środowiska.

11.09.2019

Wielu mieszkańców miasta w ostatnich miesiącach zgłasza ulicę Grobelną (okolice nowego centrum handlowego) jako miejsce niebezpieczne dla pieszych. Wielokrotnie byłem świadkiem wtargnięcia pieszego na jezdnię przed centrum. Złożyłem w tej sprawie interpelację do Prezydenta miasta. Ewidentnie należy w tym miejscu poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego.

foto. epainfo.pl

28.08.2019

Od kilku lat jako radny staram się uświadomić Staroście, że tylko rondo Nawrockiego/20 Stycznia poprawi bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu. Starosta jednak zamiast realnie działać to wymyśla dziwne rozwiązania typu poduszki czy progi zwalniające, które nie rozwiążą problemu.
Dziś mimo wielu poduszek i progów znów doszło do poważnego zdarzenia drogowego 🚗
Ile jeszcze Panie Starosto ?

23.08.2019

Dziś od samego rana pracujemy na dużym rynku przy zbieraniu podpisów do rejestracji list wyborczych. Zainteresowanie mieszkańców ogromne. Dziękujemy za wsparcie i wiele ciekawych rozmów.

15.08.2019

Wspólnie z radnymi z naszego klubu w Radzie Miejskiej uczestniczyłem w obchodach Święta Wojska Polskiego w Pabianicach.

13.08.2019

Dziś miła wizyta w powiecie wieluńskim i wręczone przez Przewodniczącą Sejmiku, także w imieniu Marszałka WŁ Grzegorza Schreibera granty sołeckie oraz dofinansowania na ochronę zabytków i dofinansowania dla Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu wieluńskiego. Łączna kwota to ponad 420 tyś.

08.08.2019

W dniu dzisiejszym zostałem powołany przez Marszałka WŁ Grzegorz Schreiber w skład Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w kadencji 2019-2023. Powołanie zostało wręczone podczas pierwszego posiedzenia Rady przez Członka Zarządu WŁ Roberta Baryłę.

01.08.2019

W 75 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wspólnie z Posłem na Sejm RP Krzysztofem Ciebiadą oraz Dyrektorem Biura Senatora RP Macieja Łuczaka Panią Kingą Majda oraz radnymi naszego klubu w Radzie Miejskiej i Radzie Powiatu uczciliśmy w Pabianicach pamięć Bohaterów Warszawy.
Cześć i Chwała Bohaterom.

17.06.2019

Może coś z tego będzie – kolejna interpelacja w sprawach zgłoszonych przez mieszkańców 🚴‍♀️🚴‍♂️🚵‍♀️🚵‍♂️
Miasto Pabianice stara się być miastem przyjaznym rowerzystom. Powstało trochę ścieżek rowerowych i w planach jest budowa kolejnych. Każda budowa infrastruktury rowerowej wiąże się jednak z koniecznością wydatkowania sporych kwot z budżetu miasta. Są jednak moim zdaniem działania, które można podjąć na rzecz środowiska rowerowego, które nie generują dużych kosztów a znacznie ułatwią życie amatorom dwóch kółek.
Mianowicie w regulaminie MZK Pabianice jest zapis o zakazie przewozu rowerów autobusami komunikacji miejskiej. Moim zdaniem powinno się umożliwić przewożenie rowerów w naszych autobusach wzorem wielu innych miast w kraju. Należy wyposażyć nowe hybrydy w rowerowe atestowane uchwyty i doprecyzować w regulaminie warunki, na jakich rower może być przewieziony. Zła pogada, nagła burza czy kontuzja cyklisty lub opadnięcie z sił dziecka, które wybrało się z rodzicem na wycieczkę. Skoro funkcjonuje to w dziesiątkach miast to dlaczego nie może w Pabianicach.
Złożyłem w tej sprawie jako radny interpelację do Prezydenta.

08.06.2019

Wiele miast w kraju już wprowadziło to rozwiązanie i zainteresowanie mieszkańców jest spore. Butelkomaty …
oddajesz plastikowe butelki lub aluminiowe puszki i dostajesz np. bilety na komunikację miejską lub bilet do kina (jeśli miasto podpisze stosowne umowy), lub nawet gotówkę.
Może warto pomyśleć o takim rozwiązaniu w Pabianicach. Bugaj, Piaski, Centrum, Karniszewice … jest kilka ciekawych lokalizacji dla tego typu urządzeń w mieście. Interpelację w tej sprawie złożyłem jako radny Rady Miejskiej.

01.06.2019

Dziś w imieniu Marszałka WŁ Pana Grzegorza Schreibera brałem udział w XXIII Jarmarku w Łask

17.05.2019

Polska Sercem Europy
Dziś wojewódzka konwencja wyborcza w Łodzi.

07.05.2019

Dziś udało się zdobyć kolejne wyposażenie dla Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Pabianickie. Tym razem jest to laptop tak potrzebny do prowadzenia księgowości i spraw administracyjnych.
Wielkie podziękowania dla ImplementIT.

03.05.2019

Dzień kończymy pracująco

Rodzinny piknik z okazji Święta Konstytucji 3 Maja.
Dziś radni w roli kucharzy

03.05.2019

Dziś w 228 Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja brałem udział w miejsko-powiatowych uroczystościach okolicznościowych w Pabianicach.
W imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera odczytałem list okolicznościowy skierowany do mieszkańców naszego miasta i powiatu.

02.05.2019

Rajd „Biało-Czerwona na rowerze” już za nami. Pięć miast, Pabianice, Bełchatów, Zduńska Wola, Łask, Konstantynów Łódzki. 170 uczestników. Wspaniała malownicza trasa i udany rodzinny piknik na zakończenie rajdu w Drzewocinach. Pokazy tresury psów, pokazy ratownictwa, turniej szachowy, występy zespołów ludowych i piosenki popularnej i poczęstunek dla uczestników.
Wręczono nagrody dla najmłodszego i najstarszego uczestnika (najmłodszy 7 lat, najstarszy 75), dla najliczniejszej rodziny oraz za najładniej ubrany w barwy narodowe rower.
Rajd odbywał się pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego, Wojewody Łódzkiego i Starosty Powiatu Łaskiego.
Serdeczne podziękowania dla Pani Wójta Dłutowa Grażyny Maślanki, Druhów z OSP Dłutów, DKM – Dłutowski Klub Motorowy, Zespołu Pieśni i Tańca Dobroń oraz Powiatowej Komendy Policji z Pabianic i Łasku za zabezpieczenie przejazdu.

18.04.2019

Czyli jednak można … jak się chce. Oczywiście dalej jako radny będę pilnował tego tematu. Warto było zabiegać o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.
Rondo Nawrockiego/20 Stycznia jednak powstanie !!!

Zdjęcie z epainfo.pl

13.04.2019

Dzień kończymy zbiórką żywności dla Stowarzyszenia im. Brata Alberta w Pabianicach. Zbieraliśmy na Bugaju w blaszaku. Wielkie podziękowania dla darczyńców.

13.04.2019

Dziś kolejne zdarzenie drogowe . . . zgadnijcie gdzie ? Oczywiście Nawrockiego/20 Stycznia, to już 5 w krótkim odstępie czasu. Władze powiatu nadal milczą 🙁
Wypadki vs Starosta … 5 : 0

Link do artykułu na stronie epainfo.pl.

13.04.2019

Dziś w imieniu Marszałka Województwa Łódzkiego Grzegorza Schreibera brałem udział w uroczystości Święta 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej połączonej z przysięgą wojskową żołnierzy Obrony Terytorialnej w Zgierzu.

10.04.2019

Wspólną grupą z Pabianic, Zduńskiej Woli, Łasku i Sieradza dotarliśmy do Warszawy na uroczystości upamiętniające 9 rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.
Właśnie udzielam wywiadu dla Telewizji Gazety Polskiej.

02.04.2019

Walczymy o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Nawrockiego i 20 Stycznia w Pabianicach. Dość już wypadków w tym miejscu. Wzywamy Starostę do podjęcia realnych działań i budowę ronda w tym miejscu. Nasze apele kierujemy od dwóch lat.

Zdjęcie i firm z portalu epainfo.pl


Zdjęcie z portalu pabianice.tv

30.03.2019

Znów kolejny dzwon na Nawrockiego/20 Stycznia.
Ile jeszcze Panie Starosto ?
Od kilku lat jako radny wspólnie z Piotrem Różyckimi Moniką Cieślą mówimy o konieczności zmiany organizacji ruchu w tym miejscu i budowie ronda.

Mija raptem kilka godzin i znów kolejny wypadek z Nawrockiego/20 Stycznia w roli głównej. Tym razem potrzebna była karetka i straż pożarna.
Jak tam szanowni włodarze powiatu ? Liczymy dalej wypadki w tym miejscu czy coś wreszcie zrobicie?

Pierwsze i drugie zdarzenie opisuje portal EPAinfo.pl

03.03.2019

Tropem Wilczym . . . Pabianice też biegną. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

19.02.2019

W ostatnich miesiącach wiele samorządów z naszego województwa otrzymuje na swój wniosek oczyszczacze powietrza przeznaczone do zamontowania w przedszkolach. Ostatnio niedaleki Sieradz otrzymał 10 sztuk. W sumie na całe województwo planowane jest 700 sztuk takich urządzeń. Oczyszczacze zakupione przez Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Moja interpelacja do Pana Prezydenta właśnie w tym temacie aby także i Pabianickie przedszkolaki mogły oddychać czystszym powietrzem będąc w przedszkolnej sali.


Zdjęcie z portalu sieradz.naszemiasto.pl

16.02.2019

Grupa z Pabianic, Zduńskiej Woli i Łasku już na miejscu. Uroczystości pogrzebowe Premiera Jana Olszewskiego.

05.02.2019

Dziś ważny dla mnie dzień.
W związku z moją pracą zawodową, społeczną i samorządową, Wojewoda Łódzki profesor Zbigniew Rau odznaczył mnie Srebrnym Krzyżem Zasługi. Odznaczenie nadane przez Prezydenta RP. Andrzeja Dudę.
Gratulacje dla pozostałych odznaczonych.

23.01.2019

Dziś podczas sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę przyznającą możliwość darmowej komunikacji autobusowej dla właścicieli samochodów.
W skrócie, jeśli będziesz posiadał przy sobie: dowód rejestracyjny i kartę Pabianiczanina to możesz jechać za darmo z tyloma osobami, na ile jest rejestrowane auto. Zgłaszałem wraz z radnymi naszego klubu szereg wątpliwości. Uchwała ma wiele „dziur” i nieprecyzyjnych zapisów. Nowelizacja będzie pewnie szybko. Jeśli zamiarem autora uchwały było zmniejszenie ruchu samochodów oraz smogu (chociaż samochody nie są główną jego przyczyną) to powiem, że średnio się to udało. Zapomniano zupełnie o osobach, które mają samochód w leasingu (nie są ich właścicielami, czyli za darmo nie pojadą) oraz chyba pominięto zwykłe życiowe sytuacje. Najbardziej oczywista to rodzina 2+2 mająca 1 samochód rejestrowany na męża i żonę (współwłaściciel lub odwrotnie). Mąż chce jechać ze starszym dzieckiem do szkoły np. liną 3, a żona chce zabrać dziecko młodsze do przedszkola linią 1 ? Mają jeden dowód rejestracyjny Kto pojedzie za darmo ? Czy takie zapisy zmotywują mieszkańców do zostawienia samochodu na parkingu, czy jednak pojadą samochodem najpierw do przedszkola, potem do szkoły ? Moim zdaniem trzeba szybko doprecyzować zapisy uchwały.
Ps. Kraków miał podobną ale kilka dni temu wycofano się z tego kierunku działania .

11.01.2019

Spotkanie Noworoczne organizowane przez Senatora RP Macieja Łuczaka w Pabianicach.

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.