2014

13.12.2014

Kolejny raz brałem udział w akcji Caritas „Tak Pomagam”. Razem z innymi wolontariuszami zbieraliśmy żywność w miejskich marketach. Serdeczne podziękowania dla wszystkich darczyńców.


01.12.2014

01.12.2014 roku odbyła się pierwsza sesja V kadencji Rady Powiatu. Odebrałem oficjalne zaświadczenie z rąk komisarza wyborczego potwierdzające zdobycie mandatu radnego Rady Powiatu Pabianice


19.11.2014

Składam serdeczne podziękowania wszystkim Wyborcom, którzy mi zaufali i oddali na mnie głos. Dzięki Państwa poparciu zdobyłem mandat radnego Rady Powiatu Pabianickiego. Wygrana jest tym większa, że zdobyłem w swoim okręgu 1672 głosy. Jest to najlepszy wynik w tych wyborach ze wszystkich kandydatów na wszystkich okręgach. Dziękuję Państwu za poparcie i obiecuję, że pokładanego we mnie zaufania nie zawiodę.

Włodzimierz Stanek

 

11.11.2014

Delegacja PIS Pabianice brała udział w uroczystościach Święta Niepodległości w Pabianicach.


30.10.2014

Po kolejnych interpelacjach „dobiłem się” z kolejną sprawą. W 2015 roku w budżecie znajdą się środki na zakup psa tropiącego dla KPP Pabianice. Nasza komenda działa na dość sporym obszarze i nie posiada takiego typowego psa tropiącego. Może dzięki nowemu zakupowi na terenie naszego powiatu będzie bezpieczniej. Szkoda tylko, że o kolejną sprawę musiałem zabiegać aż 6 miesięcy. Zarząd wcześniej nie widział takiej potrzeby, bo pewnie ładniej zrobić sobie zdjęcie przy nowym radiowozie niż psie 🙂
A tak na poważnie to cieszę się, że kolejny temat, o który zabiegałem znalazł – mam nadzieję – szczęśliwy finał.

Artykuł z EPAinfo

20.10.2014

Brałem udział w kolejnym programie „Powiat w oczach radnych”. Podsumowaliśmy mijającą kadencję Rady Powiatu.


19.10.2014

W MOK Pabianice odbyła się powiatowa konwencja wyborcza PIS.

Konwencja z udziałem Europosła Janusza Wojciechowskiego oraz Posła na Sejm RP Marcina Mastalerka.
Na konwencji przedstawiono kandydatów na radnych w wyborach samorządowych 2014.
Okręg nr 3 miejsce 1 do Rady Powiatu Pabianickiego to moje miejsce w tych wyborach.


11.10.2014

Odbyła się planowana akcja przeglądów samochodów przed okresem zimowym.  Mechanik pracował w pocie czoła. Z przeglądu skorzystało kilkunastu kierowców. Wszystkie auta były sprawne. Nie wykryto poważnych usterek.


11.10.2014

Serdecznie zapraszam na wybory samorządowe 16.11.2014

Proszę Państwa o głos.

Zapraszam serdecznie wszystkich Państwa do wzięcia udziału w wyborach samorządowych w dniu 16.11.2014 Kandyduję do Rady Powiatu Pabianickiego

Włodzimierz Stanek – „Stabilność i Skuteczność”

O mnie
Dyrektor Gimnazjum nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pabianicach

Wykształcenie:

Wykształcenie Wyższe
Wydział Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego
Kierunek Zastosowania Matematyki

Kurs Przygotowania Pedagogicznego.

Studia podyplomowe:
Wyższa Szkoła Finansów i Bankowości w Katowicach
kierunek Zarządzanie i Finansowanie w Oświacie oraz Dydaktyka Przedsiębiorczości.

Mogą na mnie głosować mieszkańcy osiedli: Bugaj, Młodzieniaszek, Starówka (część)

Granice obwodu wyborczego nr 3:

ulice: 3 Maja, 20 Stycznia, Baczyńskiego, Boczna, Borowa, Bóźniczna, Bracka nr od nr 3 do końca – obie strony, Bugaj od nr 52 do nr 96a – strona parzysta, Chabrowa, Chmielna, Ciasna, Dobra, Dolna, Drewnowska, Drobna, Działkowa, Gawrońska, Graniczna, Jaszuńskiego, Jesienna, Karola Prosnaka, Kolonijna, Końcowa, Kopernika – strona parzysta, Kościelna od nr 15 do końca – strona nieparzysta i od nr 18 do końca – strona parzysta, Krzywa, Lwowska, Mała, Modra, Mokra, Myśliwska, Narcyza Gryzla, Nawrockiego, Nowowolska, Ochocza, Osiedlowa, Ossowskiego, Piotra
Skargi od nr 32 do końca – strona parzysta i od nr 39 do końca – strona nieparzysta, Podgórna, Podleśna, Rydzyńska, Rzgowska – strona nieparzysta i od 110 do końca – strona parzysta, Sienna, Słoneczna, Smugowa Spacerowa, Spokojna, Sporna, Stara, Stefana Grota Roweckiego od nr 9 do nr 35 – obie strony, Sybiraków, Szewska, Szpitalna, Waltera Janke, Warszawska od nr 13 do nr 101 – strona nieparzysta, Willowa, Wiosenna, Wołyniaków, Wschodnia, Zakole, Żwirowa, Żytnia


Kliknij na zdjęcie by pobrać mapę okręgu.

Okręg powiatowy nr 3 zawiera okręgi miejskie nr 11, 12, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23

Mogą zatem na mnie głosować osoby, które będą głosowały w komisjach obwodowych nr:

21 – Szkoła Podstawowa nr 8
22 – Żłobek Miejski Odział I
23 – Szkoła Podstawowa nr 17
24 – Szkoła Podstawowa nr 3
33 – Dom Kultury BARAK
34 – Przedszkole Miejskie nr 4
35 – Gimnazjum nr 3
36 – Przedszkole Miejskie nr 4
37 – Gimnazjum nr 3
38 – Przychodnia POZ (Nawrockiego)
39 – Gimnazjum nr 3
40 – Szkoła Podstawowa nr 3
41 – Szkoła Podstawowa nr 3
42 – Szkoła Podstawowa nr 3
43 – Przedszkole Miejskie nr 16
44 – Przedszkole Miejskie nr 16
45 – Szkoła Podstawowa nr 3
46 – Przedszkole Miejskie nr 13

w Radzie zajmę się:

– dalszą poprawą bazy szkolnej w powiecie (pracownie multimedialne)
– utworzeniem stołówek szkolnych we wszystkich szkołach powiatowych
– uatrakcyjnieniem oferty szkolnej szkół powiatowych, która da młodym ludziom możliwość
zdobycia zawodu w szkołach naszego powiatu (szkolnictwo zawodowe).
– poprawą infrastruktury sportowej
– poprawą jakości sprzątania i bieżących napraw dróg powiatowych
– budową chodników przy drogach powiatowych (ulica 20 Stycznia w Pabianicach i inne)
– budową systemu ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych
– bezpieczeństwem w szkołach powiatowych (monitoring wizyjny)
– bezpieczeństwem ogólnym (większa pomoc powiatu dla KPP Pabianice)
– większym wsparciem sportu dzieci i młodzieży

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani moją dotychczasową działalnością w Radzie Powiatu zachęcam do lektury tej strony.

Proszę o zaufanie i oddanie na mnie Swojego głosu.

Serdecznie pozdrawiam

Włodzimierz Stanek

 

11.10.2014

11.10.2014 (sobota) w godzinach 8-13 zapraszam wszystkich chętnych kierowców do bezpłatnego sprawdzenia stanu technicznego swojego samochodu przed okresem zimowym. Przegląd wykonany będzie przez zawodowego mechanika z zakładu AUTO-SERWIS Lech Luka i Jacek Stępiński w Pabianicach przy ulicy Bocznej 9a.

W skład przeglądu wchodzi: sprawdzenie poziomu oleju oraz wszystkich innych płynów eksploatacyjnych, sprawdzenie zawieszenia, sprawdzenie stanu hamulców, diagnostyka komputerowa.
Decyduje kolejność zgłoszenia się do warsztatu. Ilość miejsc ograniczona tylko czasem pracy warsztatu 8-13.


04.10.2014

Drużyna PIS zmierzyła się z reprezentacją SLD w towarzyskim meczu piłki nożnej.

Miałem okazję dwa razy być na murawie. Niestety po 60 minutach gry przegraliśmy 9 : 10.
Gratulacje dla wszystkich zawodników za fajną towarzyską rywalizację.20.09.2014

20.09.2014 brałem udział w konwencji wyborczej PIS w Łodzi.

Na konwencji poza Prezesem Jarosławem Kaczyńskim oraz władzami PIS obecne były władze centralne Ruchu Lecha Kaczyńskiego.
Konferencja zorganizowana została przez Pełnomocnika PIS w Województwie Łódzkim Posła na Sejm RP Marcina Mastalerka


20.09.2014

20.09.2014 odbyło się planowane szkolenie psów towarzyszących. Zgłosiło się około 30 właścicieli psów.  Szkolenie prowadzone było w dwóch grupach. Dla psów małych i psów dużych. Uczono podstawowych komend oraz ogólnych zasad postępowania z psem. Za poprawne wykonanie zadania piesek otrzymywał smakołyk w postaci parówki od producenta z Pabianic. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność. Życzymy wytrwałości w ćwiczeniach ze swoimi pupilami.
04.09.2014

Zapraszam wszystkich zainteresowanych właścicieli psów wraz z ich pupilami na podstawowe szkolenie dla psów towarzyszących. Jeśli chcemy aby nasz czworonożny przyjaciel słuchał się nas podczas spaceru czy zabawy w parku powinniśmy przejść wspólnie takie szkolenie.

Szkolenie odbędzie się w sobotę 20 września 2014 od godziny 10.00 do 12.00 na terenach pola golfowego A&A Arkadia w Pabianicach ul. Stefana „Grota” Roweckiego 8. Zbiórka przy bramie wejściowej o godzinie 10.00.
Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest posiadanie aktualnej książeczki zdrowia psa z aktualnym szczepieniem przeciw wściekliźnie oraz posiadanie smyczy (zwykłej).
Uwaga: Psy agresywne muszą posiadać także kaganiec.


01.09.2014

Rozdaliśmy 100 kamizelek

 

31.08.2014

Brałem udział w uroczystościach związanych z 34 rocznicą podpisania porozumień sierpniowych i powstania Solidarności.26.08.2014

Zapraszam serdecznie naszych Seniorów na seans filmowy do kina Tomi. Ufundowałem 20 zaproszeń na film „Miasto 44”.15.08.2014

Wraz z delegacją PIS Powiatu Pabianickiego brałem udział w uroczystościach rocznicowych Święta Wojska Polskiego.
12.08.2014

Kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy to bardzo ważne tematy naszego życia. Zarówno zawodowego oraz prywatnego. Media donoszą o dzieciach pozostawionych w zamkniętych samochodach przy 30 stopniowym upale. Słyszymy także o dzieciach, które uległy zachłyśnięciu podczas posiłku odnosząc uszczerbek na zdrowiu oraz kiedy słyszymy wiele innych informacji o najmłodszych, którzy stali się ofiarą wypadków, których w znacznej części można było uniknąć lub zminimalizować ich negatywne skutki. Z tych właśnie powodów zapraszam wszystkich chętnych (młode mamy, młodych ojców oraz osoby starsze) na bezpłatne szkolenia z zakresu pierwszej pomocy. Zajęcia będą prowadzone przez wyspecjalizowane osoby.

Drugim ważnym tematem jest bezpieczeństwo w pracy. Kodeks pracy nakłada na przedsiębiorców obowiązek szkolenia pracowników z zakresu BHP. Wiele zwłaszcza małych firm o tym zapomina. Oszczędności w procesie pracy prowadzą do zaniedbań w zakresie bezpieczeństwa i mogą być przyczyną wypadków w pracy. Wychodząc naprzeciw potrzebom małych Pabianickich firm zatrudniających do 10 osób proponuję bezpłatne szkolenia BHP dla pracowników tych firm.

Zajęcia pierwszej pomocy i szkolenia BHP będą odbywać się we wrześniu 2014 w soboty. O miejscu i godzinie szkolenia poinformuję osoby, które zapiszą się na szkolenie telefonicznie.

Włodzimierz Stanek
Radny Powiatu Pabianickiego

 

01.08.2014

PIS Pabianice oraz Władze i Kombatanci oddali cześć Bohaterom Powstania Warszawskiego.

foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab
foto. olab

29.06.2014 i 06.07.2014

Podczas uroczystych mszy świętych członkowie i sympatycy Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego Pabianice żegnali odchodzącego ze stanowiska księdza dziekana Ryszarda Olszewskiego.
W kolejną niedzielę witaliśmy nowego proboszcza parafii Kolbego księdza kanonika Ryszarda Stanka.

foto. Aleksandra Biesaga
foto. Aleksandra Biesaga
foto. Aleksandra Biesaga
foto. Aleksandra Biesaga

01.07.2014

Zamontowano lustro drogowe na ulicy Myśliwskiej. Interpelowałem w tej sprawie kilka razy. Wjazd z ulicy Podleśnej będzie znacznie bezpieczniejszy.
Jest lustro na Myśliwskiej

14.06.2014

Wystarczyło kilka kilomwtrów jazdy naszymi powiatowymi drogami i widać znów, że służby drogowe delikatnie mówiąc działają opieszale. Ulica 20 Stycznia wandale znęcali sie nad znakami drogowymi. Znów będę ten zły i wytknę na sesji brak działań interwencyjnych. Moim zdanie nie chodzi o to, żeby ludzie informowali o dewastacjach w oznakowaniu. Służby same powinny raz na jakiś czas zrobić objazd ulic. Pomijam kwestię estetyki, chodzi o bezpieczeństwo.03.06.2014

Lokalna prasa znów donosi o mnie jako kandydacie na Prezydenta Miasta.


29.05.2014

Na kolejnej 57 sesji Rady Powiatu otrzymałem odpowiedź na moją interpelację w sprawie zamontowania lustra drogowego przy wylocie ulicy Podleśniej na ulicę Myśliwską. Rosnące tam drzewa skutecznie zasłaniają widoczność i wnioskowałem o ustawienie w tym miejscu lustra. Komisja bezpieczeństwa ruchu drogowego pozytywnie zaopiniowała mój wniosek i lustro ma stanąć najdalej za miesiąc.


17.05.2014

Już dwa razy interpelowałem w sprawie zapchanych studzienek burzowych na ulicy Wspólnej w Pabianicach. Po każdym większym deszczu jezdnia jest zalana wodą. Oczywiście za każdym razem otrzymywałem odpowiedź, że Starostwo systematycznie czyści studzienki i są one drożne. Dziś 17.05.2014 przyroda zweryfikowała zapewnienia, że wszystko jest ok.

Ulica Wspólna zalana na odcinku około 100 metrów.

Loading the player…


14.05.2014

Na zaproszenie Zarządu PiS Pabianice do Pabianic przyjechali najważniejsi kandydaci do Parlamentu Europejskiego:

Janusz Wojciechowski
Witold Waszczykowski
Piotr Polak
Marek Matuszewski

12.05.2014

Okres wyborczy do Europarlamentu to okres wytężonej pracy dla radnego Rady Powiatu. W trosce o dobry wynik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości pomagam Kandydatom w ich walce o europoselski fotel.


29.04.2014

Kolejną sprawę jaką poruszałem to opieszałość służb powiatu odpowiedzialnych za oznakowanie ulic. Ponad dwa miesiące prosiłem o ustawienie znaków wytyczjących przejście dla pieszych na ulicach Wspólnej i Karniszewickiej. Znaki ustawiono. Niestety wandale lub nieostrożni kierowcy dokonali zniszczeń na nowo postawionych znakach. Miało to miejsce w połowie kwietnia 2014. Przez ponad dwa tygodnie służby powiatu nie dostrzegły zniszczeń. Dziś złożyłem w tej sprawie oficjalną interpelację.29.04.2014

Na kolejnej sesji Rady Powiatu złożyłem intrpelację dotyczacą zakupu przez Powiat psa tropiącego lub psa patrolowego dla Powiatowej Komendy Policji w Pabianicach. Każdego roku Powiat asygnuje kwotę około 35 tyś PLN na pomoc w zakupie radiowozu. Moim zdaniem, a także samych policjantów pies jest także bardzo potrzebny. Koszt zakupu psa to 6 tyś PLN. Koszty utrzymania będzie pokrywać Policja z własnych środków. Dodać należy, żę Pabianicka Policja ma teraz tylko jednego psa i ma on już 8 lat. Powinien już przejść na zasłużoną psią emeryturę w myśl policyjnych przepisów.


16.04.2014

Zdrowych i Pogodnych Świąt Wielkanocnych oraz odpoczynku od codziennego zgiełku życzą Radni
Włodzimierz Stanek, Monika Cieśla, Waldemar Flajszer


12.04.2014

Na ostatniej marcowej sesji Rady Powiatu złożyłem dwie interpelacje dotyczące ulicy Myśliwskiej w Pabianicach. Sprawa zgłoszona przez mieszkańców tej części miasta. Sprawa dotyczy przesunięcia lub wytyczenia dodatkowego przejścia dla pieszych na wysokości ulicy Dolnej, gdyż bardzo wielu mieszkańców porusza się tam robiąc zakupy w Intermarche.  Druga sprawa to skręcajac w lewo z ulicy Podleśniej w ulicę Myśliwską nic nie widać z lewej strony, gdyż skutecznie widok zasłaniają rosnące przy ulicy drzewa. Wojewódzka ochrona środowiska nie chce zgodzić się na wycięcie drzew. Postulowałem więc aby zamontować w tym miejscu lustro, które ułatwi kierowcom wykonywać manewr skrętu w tym miejscu.
Lustro takie kiedyś (10 lat temu) się tam znajdowało ale zostało zniszczone. <br


09.04.2014

10.04.2014 to czwarta rocznica śmierci Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i pozostałych ofiar katastrofy smoleńskiej. Dokładnie o 8:41 w Pabianicach odbędzie się uroczysty apel pod okolicznościową tablicą ustawioną przy biurze poselskim przy Traugutta 2. O godzinę 18.00 odbędzie się msza w kościele Kolbego i złożenie kwiatów pod tablicą smoleńską.

Dziś 09.04.2014 członkowie PIS Monika Cieśla, Waldemar Flajszer, Włodzimierz Stanek, Marcin Wolski, Krystyna Próba pracowali nad ustawieniem tablicy okolicznościowej.


05.04.2014

Kampania PIS do Europarlamentu nabiera tempa.
Członkowie Zarządu PIS Pabianice z wizytą w Łowiczu na spotkaniu z Posłem Mariuszem Błaszczakiem, Przewodniczącym Klubu Parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
31.03.2014

Do Pabianic przyjechali Posłowie na Sejm RP, działacze Ruchu Społecznego im.Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W kościele Kolbego odbyło się spotkanie, które było inauguracją Ruchu w okręgu Sieradzkim. Posłowie Maciej Łopiński, Jacek Sasin i Grzegorz Schreiber długo opowiadali o polityce, którą prowadził Prezydent Kaczyński. Odpowiadali także na pytania mieszkańców. Grupa oloło 100 osób uczestniczyła w tym spotkaniu. Po zakończeniu dyskusji goście z Warszamy złożyli kwiaty pod Tablicą Smoleńską znajdującą się kościele.

Miło mi poinformować, że zostałem wyznaczony na Pełnomocnika Powiatowego Ruchu im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Powiecie Pabianickim.


29.03.2014

Kolejny raz brałem udział w akcji Caritas „Tak Pomagam”. Zebraliśmy ponad 400 kg żywności dla potrzebujących. Jeszcze przed świętami Wielkanocnymi żywność trafi do pabianickich rodzin.
Wielkie podziękowania dla Darczyńców i Wolontariuszy z Gimnazjum nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach.


20.03.2014

Władze główne PIS powierzyły mi bardzo ważne zadanie. W Powiecie Pabianickim 31.03.2014 odbędzie się inauguracyjne spotkanie Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Udział w spotkaniu zapowiedzieli Posłowie na Sejm RP. Wyznaczono mnie na Pełnomocnika Ruchu w Powiecie Pabianickim.

Link do artykułu.

20.03.2014

Po głosowaniu na poprzedniej sejsji Rady Powiatu zostałem powołany na członka Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisja nadzoruje pracę Policji, Straży Pożarnej oraz innych służb, któych praca związana jest z bezpieczeństwem i porządkiem.


14.03.2014

Po wielu moich interpelacjach i zapytaniach w tej sprawie wreszcie władze powiatu zainstalowały znaki pionowe na wytyczonym przejściu dla pieszych na ulicy Wspólnej i Karniszewickiej.
Teraz należy tylko pomalować „zebrę” lepszą farbą bo to co zrobiono już jest wytarte po dwóch miesiącach.

28.02.2014

Podczas 54 sesji Rady Powiatu jedną ze spraw, które poruszałem jest sytuacja na skrzyżowaniu ulic Wspólnej i Karniszewickiej. Około 2 miesięcy temu wymalowano tu pasy oznaczające przejście dla pieszych. Oczywiście zrobiono to w stylu rządzącej PO czyli byle jak. Pasy wymalowano farbą bardzo słabej jakości. Już po zaledwie 6 tygodniach pasy są słabo widoczne i wytarte.
Do tego zarządca drogi zapomniał też o ustawieniu znaków pionowych. Efekt jaki osiągnięto to totalny chaos. Kierowcy nie widzą wytyczonego przejścia a nawet parkują na nim. Mam nadzieję, że kolejna moja interpelacja w tej sprawie spowoduje, że ustawione zostaną znaki pionowe a „zebra” zostanie wymalowana dobrej jakości farbą.

27.02.2014

Dziś podczas sesji Rady Powiatu zostałem wybrany do komisji bezpieczeństwa i porządku. Komisja zajmuje się wszystkimi sprawami dotyczącymi spraw bezpieczeństwa od ruchu drogowego do ochrony p.poż

25.02.2014

Gazeta Życie Pabianic znów pisze o mnie jako o potencjalnym kandydacie na Prezydenta 🙂

error: Proszę nie kopiować zawartości strony.